Przekład literacki Katolicki

III List Jana

Apostoł Jan.
Efez.
Prośba o przyjęcie misjonarzy i o wyprawienie ich w dalszą drogę.
Współpraca na rzecz prawdy.

[Ja] prezbiter - do umiłowanego Gajusa, którego miłuję w prawdzie.  Umiłowany, życzę ci wszelkiej pomyślności i zdrowia, podobnie jak zaznaje pomyślności twoja dusza.  Ucieszyłem się bardzo z przybycia braci, którzy zaświadczyli o prawdzie twego [życia], bo ty istotnie postępujesz zgodnie z prawdą.  Nie znam większej radości nad tę, kiedy słyszę, że dzieci moje postępują zgodnie z prawdą.  Ty, umiłowany, postępujesz w duchu wiary, gdy pomagasz braciom, a zwłaszcza przybywającym skądinąd.  Oni to zaświadczyli o twej miłości wobec Kościoła; dobrze uczynisz, zaopatrując ich na drogę, zgodnie z wolą Boga.  Przecież wyruszyli w drogę dla imienia Jego, nie przyjmując niczego od pogan.  Powinniśmy zatem gościć takich ludzi, aby wspólnie z nimi pracować dla prawdy.  Napisałem kilka słów do wspólnoty, lecz Diotrefes, który pragnie być pierwszym wśród nich, nie przyjmuje nas.  Dlatego, gdy przybędę, upomnę go za jego wystąpienia i złośliwe wypowiedzi przeciwko nam. A nadto, jakby mu jeszcze tego było za mało, odmawia on udzielania gościny braciom, a tym, którzy chcą to uczynić, zabrania, a nawet wyklucza ich z Kościoła.  Umiłowany, nie naśladuj zła, lecz dobro. Ten, kto czyni dobrze, jest z Boga; ten zaś, kto czyni źle, Boga nie widział.  O Demetriuszu wszyscy dobrze świadczą, a nawet sama Prawda. Takie samo świadectwo wydajemy i my, a wiesz, że świadectwo nasze jest prawdziwe.  Wiele mógłbym ci napisać, ale nie chcę używać atramentu i pióra.  Mam bowiem nadzieję, że zobaczę cię wkrótce i wtedy osobiście porozmawiamy.  Pokój niech będzie z tobą! Przyjaciele ślą ci pozdrowienia. Pozdrów imiennie każdego z przyjaciół.

Biblia Tysiąclecia, wydanie V.
Prawo autorskie © 1999, Pallottinum. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 1999 by Pallottinum. All rights reserved.