Porównanie tłumaczeń Łk 1:9

według zwyczaju kapłaństwa dostał w drodze losowania by okadzić wszedłszy do świątyni Pana
że według zwyczaju* kapłaństwa wylosował** kadzenie w przybytku Pana.*** ****[*Lub: porządku, ἔθος, od tego słowa pochodzi etyka.][**130 24:5; 510 1:26][***Tj. w miejscu świętym; kapłan składał taką ofiarę tylko raz w swojej karierze. Czyniono to o 9:00 i 15:00; o tych porach mogło mieć miejsce spotkanie z aniołem.][****20 30:7-8; 130 23:13; 230 141:2]
według zwyczaju kapłaństwa dostał w udziale, (by) okadzić wszedłszy do przybytku Pana.
według zwyczaju kapłaństwa dostał w drodze losowania (by) okadzić wszedłszy do świątyni Pana
Kapłani mieli zwyczaj losować, kto ma wejść do miejsca świętego i złożyć ofiarę z kadzidła. Tym razem los padł na Zachariasza.
Zgodnie ze zwyczajem urzędu kapłańskiego padł na niego los, aby wejść do świątyni Pana i palić kadzidło.
Że według zwyczaju urzędu kapłańskiego przypadł nań los, aby kadził, wszedłszy do kościoła Pańskiego.
według zwyczaju urzędu kapłaństwa, losem padło, że miał kadzić, wszedszy do kościoła Pańskiego.
jemu zgodnie ze zwyczajem kapłańskim przypadł w udziale los, żeby wejść do przybytku Pańskiego i złożyć ofiarę kadzenia.
Że według zwyczaju urzędu kapłańskiego na niego padł los, by wejść do świątyni Pańskiej i złożyć ofiarę z kadzidła,
Zgodnie ze zwyczajem przestrzeganym wśród kapłanów został wyznaczony przez losowanie, aby wejść do świątyni Pana i złożyć ofiarę z kadzidła.
Zgodnie ze zwyczajem kapłańskim został on wyznaczony przez losowanie, by wejść do świątyni PANA i złożyć ofiarę kadzenia.
i zgodnie ze zwyczajem kapłańskim otrzymał przez losowanie przywilej wejścia do przybytku Pańskiego dla spalenia kadzidła
Zgodnie ze zwyczajem panującym wśród kapłanów został wyznaczony przez losowanie do złożenia w świątyni Pańskiej ofiary z kadzidła.
według przyjętego przez kapłanów zwyczaju przypadło mu losem w udziale, aby wszedł do przybytku Pana i złożył w ofierze kadzidło.
за звичаєм священства випало йому покадити, ввійшовши до Господнього храму.
Ewangelie dla badaczy
w dół w zwyczaj urzędu kapłańskiego pociągnął los od tego które skłania złożyć ofiarę kadzidlaną wszedłszy do miejsca osiedlenia bóstwa wiadomego utwierdzającego pana
że gdy wszedł do Przybytku Pana według zwyczaju kapłaństwa, dostał w udziale okadzić.
został wybrany poprzez losowanie (zgodnie ze zwyczajem panującym wśród kohanim), aby wejść do Świątyni i palić kadzidło.
zgodnie z uroczystą praktyką urzędu kapłańskiego przyszła jego kolej, by ofiarował kadzidło po wejściu do sanktuarium Jehowy:
przypadł zaszczyt wejścia do miejsca świętego i złożenia Panu ofiary z kadzidła.