Porównanie tłumaczeń Hi 10:1

Moja dusza obrzydziła sobie życie,* ** rozleję*** (więc) skargę nad sobą, będę mówił w goryczy mojej duszy.[*Lub: (1) Moja dusza jest zmęczona życiem, (2) Jestem zmęczony życiem.][**110 19:4; 390 4:3][***Lub: (1) rozpuszczę; (2) rozwiodę się.]
Jestem już zmęczony życiem,[28] dam więc upust skardze nad sobą, przemówię z całą goryczą.
Moja dusza zmęczona jest życiem; dam upust swemu narzekaniu, będę mówił w goryczy swej duszy.
Tęskni sobie dusza moja w żywocie moim; rozpuszczę przeciw sobie narzekanie moje, a będę mówił w gorzkości duszy mojej.
Teskni sobie dusza moja w żywocie moim, puszczę przeciw sobie mowę moję, będę mówił w gorzkości dusze mojej.
Moja dusza wstręt czuje do życia: lamentowi nad sobą dam upust, odezwę się w goryczy mej duszy.
Obrzydło mi życie, toteż puszczę wodze mojej skardze i będę mówił w goryczy mojej duszy.
Obrzydło mi życie, a moja skarga pragnie znaleźć ujście, będę więc mówił w strapieniu mojej duszy.
Brzydzę się własnym życiem, zostawię więc moją skargę, a dalej będę mówił z goryczą w duszy.
Obrzydło mi życie, podniosę więc lament, wypowiem gorycz mego serca.
Струджений моєю душею, стогнучи, випущу на Нього мої слова. Вискажу, охоплений, гіркоту моєї душі
Obrzydziłem sobie me życie, to też swobodnie wyleję moją skargę nad sobą i w goryczy mej duszy będę mówił.
”Zaiste, dusza moja brzydzi się mym życiem. Dam upust swemu zatroskaniu o siebie. Będę mówił w goryczy swej duszy!