Porównanie tłumaczeń J 3:19

Link
Rodzaj
Nazwa
Treść
 
Przekład interlinearny
Nowodworski Grecko-Polski Interlinearny Przekład Pisma Świętego Starego i Nowego Przymierza
To zaś jest ten sąd, że światło przyszło na świat i umiłowali ci ludzie więcej ciemność niż światło, były bowiem ich złe dzieła.
Przekład interlinearny
Interlinearny Przekład Textus Receptus Oblubienicy
To zaś jest sąd że światło przychodzi na świat i umiłowali ludzie bardziej ciemność niż światło był były bowiem niegodziwe ich czyny
Przekład dosłowny
EIB Przekład dosłowny
Bo na tym właśnie polega sąd, że światło przyszło na świat,* lecz ludzie bardziej pokochali ciemność** niż światło, ponieważ ich czyny były złe.***[*500 1:9; 500 8:12][**520 1:21; 690 1:5-6][***500 7:7; 520 13:3]
Przekład dosłowny
Nowy Testament Popowski-Wojciechowski
To zaś jest sąd*, że światło przyszło na świat i umiłowali ludzie raczej ciemność niż światło, był(y) bowiem ich złymi czyny. [* Wyrok.]
Przekład dosłowny
Textus Receptus Oblubienicy
To zaś jest sąd że światło przychodzi na świat i umiłowali ludzie bardziej ciemność niż światło był (były) bowiem niegodziwe ich czyny
Przekład literacki
EIB Przekład literacki
Oto na czym polega sąd: Światło przyszło na świat, lecz ludzie wybrali ciemność, gdyż ich postępki były złe.
Przekład literacki
Uwspółcześniona Biblia Gdańska
A potępienie polega na tym, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie umiłowali ciemność bardziej niż światłość, bo ich uczynki były złe.
Przekład literacki
Biblia Gdańska
A tenci jest sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światłość; bo były złe uczynki ich.
Przekład literacki
Biblia Jakuba Wujka
A ten jest sąd, że światłość przyszła na świat, a ludzie raczej miłowali ciemności niż światłość, bo były złe ich uczynki.
Przekład literacki
Biblia Tysiąclecia
A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki.
Przekład literacki
Biblia Warszawska
A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe.
Przekład literacki
Biblia Ekumeniczna
Sąd zaś polega na tym, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światłość, ponieważ złe były ich uczynki.
Przekład literacki
Biblia Paulistów
Sąd zaś polega na tym: na świecie pojawiła się światłość, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światłość, ponieważ ich czyny były złe.
Przekład literacki
Nowy Testament Popowskiego
A przedmiot sądu jest taki: światło przyszło na świat, a ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światło; bo ich uczynki były zepsute.
Przekład literacki
Nowy Testament, Współczesny Przekład
Sąd polega na tym, że światło pojawiło się na świecie, ludzie jednak bardziej umiłowali ciemność niż światło, bo ich czyny były złe.
Przekład literacki
Biblia Poznańska
A przyczyna potępienia jest taka: Światłość przyszła na świat, ale ludzie bardziej umiłowali ciemności aniżeli światłość, bo ich uczynki były złe.
Przekład literacki
Біблія. Новий переклад УБТ Рафаїла Турконяка
Це і є суд, - що світло прийшло у світ, але люди краще полюбили темряву, ніж світло, бо їхні діла були погані.
Przekład dynamiczny
Ewangelie dla badaczy
To właśnie zaś jakościowo jest to rozstrzygnięcie, że to wiadome światło w przeszłości trwale przyszło do tego naturalnego ustroju światowego, i umiłowali wiadomi człowieki bardziej wiadomą ciemność niż to światło; jakościowo było jako jedno bowiem ich złośliwe dzieła.
Przekład dynamiczny
Nowa Biblia Gdańska
Zaś to jest oskarżenie, że światło przyszło na świat, ale ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światło, bo dział się ich porządek, czyli bezbożne działania.
Przekład dynamiczny
Nowy Testament z Perspektywy Żydowskiej
A sąd jest taki: światłość przyszła na świat, ale ludzie umiłowali bardziej ciemność niż światło. Czemu? Bo ich czyny były nikczemne.
Przekład dynamiczny
Przekład Nowego Świata
A to jest podstawa sądu, że światło przyszło na świat, ale ludzie bardziej umiłowali ciemność niż światło, bo ich uczynki były niegodziwe.
Przekład dynamiczny
Nowy Testament Słowo Życia
Wyrok taki zapadł dlatego, że chociaż na świat przyszło światło, ludzie bardziej pokochali ciemność, bo ich czyny były złe.