Porównanie tłumaczeń 1J 4:1

Link
Rodzaj
Nazwa
Treść
 
Przekład interlinearny
Nowodworski Grecko-Polski Interlinearny Przekład Pisma Świętego Starego i Nowego Przymierza
Ukochani, nie każdemu duchowi wierzcie, ale testujcie duchy czy z Boga jest, bowiem liczni pseudo-prorocy wyszli na świat.
Przekład interlinearny
Interlinearny Przekład Textus Receptus Oblubienicy
Umiłowani nie każdemu duchowi wierzcie ale badajcie duchy jeśli z Boga jest są gdyż liczni fałszywi prorocy wychodzili na świat
Przekład dosłowny
EIB Przekład dosłowny
Ukochani, przestańcie wierzyć każdemu duchowi,* ale badajcie** *** duchy, czy są z Boga,**** gdyż wielu fałszywych proroków***** wyszło na ten świat.[*Lub: nie wierzcie; 690 4:1-6;690 2:12-14 i 690 2:1517 tworzą całość. Frg. ten określa kryteria prawdziwości Ducha Bożego.][**Lub: sprawdzajcie, by przekonać się o prawdziwości. Por. kryteria sprawdzania proroków: 50 13:2-6;50 18:15-22.][***530 14:29; 590 5:21; 730 2:2][****50 13:2-6; 300 23:21; 300 28:8-9; 600 2:2][*****470 7:15; 470 24:24; 680 2:1; 690 2:18]
Przekład dosłowny
Nowy Testament Popowski-Wojciechowski
Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, ale badajcie duchy, czy z Boga (są), bo liczni kłamliwi prorocy wyszli na świat.
Przekład dosłowny
Textus Receptus Oblubienicy
Umiłowani nie każdemu duchowi wierzcie ale badajcie duchy jeśli z Boga jest (są) gdyż liczni fałszywi prorocy wychodzili na świat
Przekład literacki
EIB Przekład literacki
Drodzy, przestańcie wierzyć każdemu duchowi. Raczej badajcie duchy, czy pochodzą od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.
Przekład literacki
Uwspółcześniona Biblia Gdańska
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na świat.
Przekład literacki
Biblia Gdańska
Najmilsi! nie każdemu duchowi wierzcie; ale doświadczajcie duchów, jeźli z Boga są. Bo wiele fałszywych proroków wyszło na świat.
Przekład literacki
Biblia Jakuba Wujka
Namilejszy, nie każdemu duchowi wierzcie, ale doświadczajcie duchów, jeśli z Boga są, bo wiele fałszywych proroków wyszło na świat.
Przekład literacki
Biblia Tysiąclecia
Umiłowani, nie każdemu duchowi dowierzajcie, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.
Przekład literacki
Biblia Warszawska
Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.
Przekład literacki
Biblia Ekumeniczna
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, ponieważ wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.
Przekład literacki
Biblia Paulistów
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, lecz rozeznawajcie duchy, czy są od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie.
Przekład literacki
Nowy Testament Popowskiego
Umiłowani, nie dawajcie wiary każdemu duchowi, lecz sprawdzajcie duchy, czy są z Boga. Wielu bowiem fałszywych proroków wyszło na świat.
Przekład literacki
Nowy Testament, Współczesny Przekład
Kochani, nie wierzcie każdemu, kto twierdzi, że ma Ducha, ale sprawdzajcie duchy, czy pochodzą od Boga, bo mnóstwo fałszywych proroków pokazało się na tym świecie.
Przekład literacki
Biblia Poznańska
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, lecz badajcie duchy, czy pochodzą od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na tym świecie.
Przekład literacki
Біблія. Новий переклад УБТ Рафаїла Турконяка
Улюблені, не кожному духові вірте, але випробовуйте духів, чи вони є від Бога; бо багато фальшивих пророків з'явилося в світі.
Przekład dynamiczny
Nowa Biblia Gdańska
Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy duch jest z Boga; bowiem wielu fałszywych proroków wyszło na świat.
Przekład dynamiczny
Nowy Testament z Perspektywy Żydowskiej
Drodzy przyjaciele, nie ufajcie każdemu duchowi. Przeciwnie, sprawdzajcie duchy, aby zobaczyć, czy są od Boga; bo wielu fałszywych proroków wyszło na świat.
Przekład dynamiczny
Przekład Nowego Świata
Umiłowani, nie każdej natchnionej wypowiedzi wierzcie, lecz sprawdzajcie natchnione wypowiedzi, czy pochodzą od Boga, ponieważ wyszło na świat wielu fałszywych proroków.
Przekład dynamiczny
Nowy Testament Słowo Życia
Kochani, nie wierzcie każdemu, kto twierdzi, że został natchniony przez Ducha Świętego. Sprawdzajcie, czy to, co mówi, rzeczywiście pochodzi od Boga. Na świecie pojawiło się bowiem wielu fałszywych proroków.