Porównanie tłumaczeń 1Krn 27:25

A nad skarbcami króla stał Azmawet, syn Adiela. Nad skarbcami w polu,* w miastach, we wsiach i w wieżach stał Jehonatan, syn Uziasza.[*Lub: po kraju.]
Pieczę nad skarbcami króla sprawował Azmawet, syn Adiela, a nad skarbcami w kraju:[204] w miastach, we wsiach i w warowniach — Jehonatan, syn Uziasza.
Nad skarbcami króla postawiony był Azmawet, syn Adiela; nad dochodami z pól, miast, wsi i zamków — Jonatan, syn Uzjasza;
A nad skarbami królewskiemi był Asmawet, syn Abdyjelowy; a nad dochodami z pól, z miast, i ze wsi i z zamków był Jonatan, syn Uzyjaszowy;
Nad skarby zaś królewskimi był Azmot, syn Adielów. A nad temi skarby, które były w mieściech i we wsiach, i w zamkach, był Jonatan, syn Oziów.
Nad skarbcami królewskimi stał Azmawet, syn Adiela, a nad skarbcami na prowincji: w miastach, wioskach i wieżach - Jonatan, syn Ozjasza.
Nad skarbcem królewskim postawiony został Azmawet, syn Adiela, nad skarbcami zaś po kraju: w miastach, wsiach, warowniach - Jehonatan, syn Uzzjasza.
Nad skarbcami królewskimi – Azmawet, syn Adiela, a nad magazynami na polu, w miastach, wsiach i w warowniach – Jonatan, syn Ozjasza.
Zarządcą skarbców króla w mieście królewskim był Azmawet, syn Adiela; zarządcą skarbców na prowincji w miastach, wioskach i twierdzach, był Jonatan, syn Ozjasza.
Nad skarbcami królewskimi był Azmawet, syn Adiela; nad dochodami zaś z pól, miast, wsi i zamków - Jehonatan, syn Uzzijjahu.
І над скарбами царя (був) Асмот син Одіїла, і над скарбами, що в полі і на селах і в кімнатах і в твердинях Йонатан син Озії.
Zaś nad skarbami króla był Azmawet, syn Adiela; a nad dochodami z pól, z miast, ze wsi oraz z zamków był Jonatan, syn Uzjasza.
A nad skarbami króla był ustanowiony Azmawet, syn Adiela. A nad skarbami w polu, w miastach i wioskach, i wieżach – Jonatan, syn Uzzjasza.