Porównanie tłumaczeń Wj 12:2

Ten miesiąc będzie dla was początkiem* miesięcy, będzie dla was pierwszym miesiącem roku.[*Lub: głównym wśród miesięcy.]
Ten miesiąc będzie dla was głównym wśród[93] miesięcy, będzie pierwszym miesiącem roku.
Ten miesiąc będzie dla was początkiem miesięcy, będzie dla was pierwszym miesiącem roku.
Miesiąc ten będzie wam początkiem miesięcy: pierwszy wam będzie między miesiącami w roku.
Ten miesiąc wam początkiem miesiąców: pierwszym będzie między miesiącami roku.
Miesiąc ten będzie dla was początkiem miesięcy, będzie pierwszym miesiącem roku!
Ten miesiąc będzie wam początkiem miesięcy, będzie wam pierwszym miesiącem roku.
Ten miesiąc będzie dla was początkiem miesięcy. Będzie on dla was pierwszym miesiącem roku.
„Ten miesiąc będzie dla was najważniejszym z miesięcy, od niego zaczniecie liczyć miesiące roku.
Ten miesiąc będzie dla was początkiem miesięcy, będzie on pierwszym miesiącem roku.
Tora Pardes Lauder
'To odnowienie [księżyca] będzie dla was początkiem miesięcy. Będzie dla was pierwszym z miesięcy roku'.
Цей місяць для вас початок місяців, першим є для вас між місяцями року.
Ten miesiąc będzie dla was początkiem miesięcy; on jest dla was pierwszym z miesięcy roku.
”Ten miesiąc będzie dla was początkiem miesięcy. Będzie dla was pierwszym spośród miesięcy roku.