Porównanie tłumaczeń Wj 14:7

Wziął też sześćset doborowych rydwanów i wszystkie (inne) rydwany Egiptu z dowódcami* na nich wszystkich.[*dowódcami, ׁשָלִׁשִם (szaliszim): (1) trzyosobowa załoga (?); (2) dowódcy trzeciej rangi po faraonie (?), 20 14:7L.]
Stanął na czele sześciuset doborowych rydwanów i pozostałych wozów wojennych Egiptu, z dowódcami na każdym.
Wziął też sześćset wyborowych rydwanów i wszystkie rydwany Egiptu oraz przełożonych nad każdym z nich.
Wziął też sześć set wozów wybornych, i wszystkie wozy Egipskie, i przełożone nad tem wszystkiem.
I wziął sześć set wozów wybornych i cokolwiek w Egipcie wozów było, i wodze wojska wszystkiego.
Wziął sześćset rydwanów wyborowych oraz wszystkie inne rydwany egipskie, a na każdym z nich byli dzielni wojownicy.
Wziął też sześćset dobranych wozów i wszystkie inne wozy egipskie, i wybranych wojowników na każdym.
Wziął też sześćset wyborowych rydwanów oraz wszystkie pozostałe rydwany egipskie, a na każdym z nich byli dowódcy.
Wziął ze sobą sześćset wyborowych rydwanów, wszystkie rydwany egipskie, a na każdym z nich mężnych wojowników.
Wziął sześćset wyborowych rydwanów i wszystkie rydwany Egipcjan, a w nich wszystkich doborowych wojowników.
Tora Pardes Lauder
Wziął sześćset wybranych wozów i wszystkie [inne] wozy Egiptu, z oficerami na każdym.
І взяв шістьсот вибраних колісниць і кожного єгипетського коня і тристатів над усіма.
Wziął także sześćset doborowych wozów, wszystkie wozy Micraimu, a na wszystkich trójzapaśników.
Wziął też sześćset doborowych rydwanów oraz wszystkie inne rydwany Egiptu, a także wojowników na każdy z nich.