Porównanie tłumaczeń Wj 15:7

Wielkością swego majestatu powalasz powstających przeciw Tobie, posyłasz swój gniew – pożera jak plewę.
Wielkość Twojego majestatu zwala powstających przeciw Tobie! Posyłasz swój gniew, on ich pożera jak słomę!
A w wielkości twego majestatu powaliłeś swoich przeciwników. Zesłałeś swój gniew, który pożarł ich jak słomę.
A w wielkości Majestatu twego podwróciłeś przeciwniki twoje; puściłeś gniew twój, który je pożarł jako słomę.
a w wielkości chwały twojej złożyłeś przeciwniki twoje, spuściłeś gniew twój, który je pożarł jako słomę.
Pełen potęgi zniszczyłeś przeciwników Twoich, Twój gniew im okazałeś, a spalił ich jak słomę.
Pełnią swego majestatu powalasz przeciwników swoich, Zsyłasz swój gniew, który ich pożera jak słomę.
Pełnią swej potęgi niszczysz nieprzyjaciół swoich, zsyłasz swój gniew, który pochłania ich jak plewy.
Ogromem Twej chwały powaliłeś wroga. Poraziłeś ich swoim gniewem, spłonęli jak plewy.
W pełni swej mocy niszczysz nieprzyjaciół,Gdy gniewem wybuchasz, on jak plewy ich trawi.
Tora Pardes Lauder
Wielkim Twoim majestatem zniszczysz powstającego przeciw Twojemu [ludowi], gdy poślesz Swój gniew, pożre ich jak słomę.
і величчю твоєї слави Ти розгромив противників. Ти післав твій гнів, і він їх пожер, як тростину,
Wielkością Twojego majestatu kruszysz Twych przeciwników; wywierasz Twój gniew, więc pożera ich jakby źdźbło.
A w obfitości swego dostojeństwa potrafisz powalić tych, którzy powstają przeciwko tobie; posyłasz swój płonący gniew, on ich pożera jak ścierń.