Porównanie tłumaczeń Wj 25:10

Niech więc zrobią skrzynię* z drewna akacji, dwa i pół łokcia długą, półtora łokcia szeroką i półtora łokcia wysoką.**[*650 9:4; 20 37:10-16; 20 37:17-24][**skrzynię, אֲרֹון (’aron), lub: arkę, o wymiarach 1,1 m x 0,7 m x 0,7 m; zawierała tablice, dzban z manną i laskę Aarona (650 9:4); w PS i G lp.]
Niech więc zrobią skrzynię z drewna akacji, dwa i pół łokcia długą, półtora łokcia szeroką i półtora łokcia wysoką.[183]
Uczynią też arkę z drewna akacjowego. Jej długość będzie na dwa i pół łokcia, jej szerokość — na półtora łokcia, a jej wysokość — na półtora łokcia.
Uczynią też skrzynią z drzewa sytym; półtrzecia łokcia będzie długość jej a półtora łokcia szerokości jej, a półtora łokcia wysokość jej.
Skrzynię z drzewa setim spójcie, której długość niech ma półtrzecia łokcia, szerokość półtora, wysokość także półtora.
I uczynią arkę z drewna akacjowego; jej długość będzie wynosiła dwa i pół łokcia; jej wysokość - półtora łokcia i jej szerokość półtora łokcia.
Zrobią też skrzynię z drzewa akacjowego, dwa i pół łokcia długą, półtora łokcia szeroką i półtora łokcia wysoką.
Z drzewa akacjowego sporządzą arkę o długości dwu i pół łokcia, szerokości półtora łokcia i wysokości półtora łokcia.
Z drewna akacjowego zrobią skrzynię o długości dwa i pół łokcia, szerokości i wysokości półtora łokcia.
Zbuduj Arkę z drzewa akacjowego. Jej długość [ma wynosić] dwa i pół łokcia, szerokość półtora i wysokość półtora łokcia.
Tora Pardes Lauder
Zróbcie Skrzynię z drzewa akacjowego o długości dwóch i pół ama i szerokości półtorej ama, i wysokości półtorej ama.
І зробиш кивот свідчення з негниючого дерева, два і пів ліктів в довжину, і лікоть і пів в ширину, і лікоть і пів в висоту.
Zrobią też z drzewa akacjowego arkę. Jej długość ma mieć dwa i pół łokcia, jej szerokość półtora łokcia, a jej wysokość też półtora łokcia.
”I wykonają Arkę z drewna akacjowego, dwa i pół łokcia długą i półtora łokcia szeroką, i półtora łokcia wysoką.