Porównanie tłumaczeń Wj 25:17

Następnie zrobisz pokrywę przebłagania* ** ze szczerego złota dwa i pół łokcia długą, a półtora łokcia szeroką.***[*Pokrywa przebłagania, ּכַּפֹרֶת (kapporet), w G: ἱλαστήριον, zob. 520 3:5; 650 9:5, lub: przebłagalnia.][**520 3:25; 650 9:5; 690 1:9-2][***Tj. 1,1 m x 0,7 m.]
Następnie zrobisz pokrywę przebłagania. Wykonasz ją ze szczerego złota. Będzie ona mierzyć dwa i pół łokcia długości i półtora łokcia szerokości.[185]
Uczynisz też przebłagalnię ze szczerego złota. Jej długość będzie na dwa i pół łokcia, a jej szerokość — na półtora łokcia.
Uczynisz też ubłagalnię ze złota czystego: półtrzecia łokcia będzie długość jej, a półtora łokcia szerokość jej.
Uczynisz i ubłagalnią ze złota naczystszego: półtrzecia łokcia będzie miała długość jej, a półtora łokcia szerokość.
I uczynisz przebłagalnię z czystego złota; długość jej wynosić będzie dwa i pół łokcia, szerokość zaś - półtora łokcia;
I zrobisz wieko ze szczerego złota dwa i pół łokcia długie, a półtora łokcia szerokie.
Z czystego złota zrobisz przebłagalnię, o długości dwu i pół łokcia i szerokości półtora łokcia.
Ze szczerego złota zrobisz płytę przebłagalną o długości dwa i pół łokcia, szerokości półtora łokcia.
Wykonaj także Płytę Przebłagania z czystego złota. Jej długość [ma wynosić] dwa i pół łokcia, szerokość zaś półtora łokcia.
Tora Pardes Lauder
Zrobisz pokrywę odkupienia kaporet. z czystego złota, o długości dwóch i pół ama i szerokości półtorej ama.
І зробиш очищення - покриття з чистого золота, два і пів ліктів в довжину, і лікоть і пів в ширину.
Zrobisz także wieko z czystego złota jego długość ma mieć dwa i pół łokcia, a jego szerokość półtora łokcia.
”I wykonasz pokrywę ze szczerego złota, dwa i pół łokcia długą i półtora łokcia szeroką.