Porównanie tłumaczeń Wj 25:23

Zrobisz także stół* ** z drewna akacji, dwa łokcie długi, łokieć szeroki i półtora łokcia wysoki,[*stół, ׁשֻלְחָן (szulchan): 1 m x 0,5 m x 0,7 m, układano na nim 12 chlebów, zob. 30 24:5-9; 90 21:4.][**30 24:5-8]
Potem zrobisz stół.[187] Wykonasz go z drewna akacji. Będzie mierzył dwa łokcie długości, łokieć szerokości i półtora łokcia wysokości.
Uczynisz też stół z drewna akacjowego. Jego długość będzie na dwa łokcie, jego szerokość — na jeden łokieć, a jego wysokość — na półtora łokcia.
Uczynisz też stół z drzewa sytym: dwa łokcie będzie długość jego, a łokieć szerokość jego, a półtora łokcia wysokość jego.
Uczynisz też i stół z drzewa setim mający dwa łokcia wzdłuż, a łokieć wszerz, a nazwyż półtora łokcia.
Uczynisz też stół z drewna akacjowego; jego długość będzie wynosić dwa łokcie, jego szerokość - jeden łokieć, a jego wysokość - półtora łokcia.
Zrobisz także stół z drzewa akacjowego, dwa łokcie długi, łokieć szeroki i półtora łokcia wysoki,
Z drzewa akacjowego zrobisz stół o długości dwu łokci, szerokości jednego łokcia i wysokości półtora łokcia.
Z drewna akacjowego zrobisz stół o długości dwóch łokci, szerokości jednego, a wysokości półtora łokcia.
Zrób też stół z drzewa akacjowego długi na dwa łokcie, szeroki na jeden i wysoki na półtora łokcia.
Tora Pardes Lauder
Zrobisz stół z drzewa akacjowego o długości dwóch ama, szerokości jednej ama i wysokości półtorej ama.
І зробиш трапезу з чистого золота, два лікті довжина, і лікоть широта, і лікоть і пів висота.
Sporządzisz także stół z drzewa akacjowego, jego długość ma mieć dwa łokcie, jego szerokość łokieć, a jego wysokość półtora łokcia.
”I wykonasz stół z drewna akacjowego, długi na dwa łokcie i szeroki na łokieć, i wysoki na półtora łokcia.