Porównanie tłumaczeń Wj 37:25

Zrobił też ołtarz kadzidlany* z drewna akacji, na łokieć długi i na łokieć szeroki, kwadratowy, dwóch łokci wysokości,** (i) z niego były jego rogi.[*730 5:8; 20 30:18; 20 27:9-19][**Tj. 45 cm x 45 cm x 90 cm.]
Następnie [Besalel] zbudował ołtarz kadzidlany. Wykonano go z drewna akacji. Mierzył on łokieć długości i łokieć szerokości — w planie był zatem kwadratem — a jego wysokość wynosiła dwa łokcie.[289] Rogi ołtarza stanowiły z nim jedną całość.
Zrobił także ołtarz do kadzenia z drewna akacjowego, na łokieć długi i na łokieć szeroki, kwadratowy, na dwa łokcie wysoki, a z niego wychodziły rogi.
Uczynił też ołtarz do kadzenia z drzewa sytym, na łokieć wzdłuż, i na łokieć wszerz, czworograniasty, a na dwa łokcie wzwyż, a z niego wychodziły rogi jego.
Uczynił i ołtarz do kadzenia z drzewa setim na cztery strony mający po łokciu, a na zwyż dwa, z którego węgłów wychodziły rogi,
Potem do spalania kadzidła uczynił z drewna akacjowego ołtarz; jego długość wynosiła jeden łokieć i jeden - jego szerokość, i był kwadratowy, a wysokości miał dwa łokcie. Jego rogi stanowiły z nim całość.
Zrobił też ołtarz do spalania kadzidła z drzewa akacjowego, na łokieć długi i na łokieć szeroki, czworograniasty, a na dwa łokcie wysoki. Rogi jego stanowiły z nim jedną całość.
Z drzewa akacjowego zrobił też ołtarz do spalania kadzidła, kwadratowy, o długości jednego łokcia, szerokości jednego łokcia oraz wysokości dwu łokci, zakończony rogami.
Wykonał ołtarz kadzielny z drewna akacjowego, kwadratowy, o długości i szerokości jednego łokcia, wysoki na dwa łokcie, zakończony rogami.
Wykonał też ołtarz kadzielny z drzewa akacjowego długi na jeden łokieć i szeroki na łokieć, kwadratowy, wysoki na dwa łokcie, z rogami stanowiącymi z nim jedną całość.
Tora Pardes Lauder
Zrobił ołtarz na kadzidło z drzewa akacjowego o długości ama i szerokości ama, kwadratowy i wysoki na dwa amot, i [wystawały] z niego narożniki.
Nadto zrobił z drzewa akacjowego ołtarz do kadzenia. Jego długość to łokieć, jego szerokość także łokieć, bo był czworograniasty; zaś jego wysokość to dwa łokcie. Z niego wychodziły jego narożniki.
Potem z drewna akacjowego wykonał ołtarz kadzielny. Długi był na łokieć i szeroki na łokieć, był bowiem kwadratowy; a wysoki był na dwa łokcie. Jego rogi wystawały z niego.