Porównanie tłumaczeń Obj 2:12

Nowodworski Grecko-Polski Interlinearny Przekład Pisma Świętego Starego i Nowego Przymierza
A zwiastunowi w Pergamonie zgromadzenia zapisz: To mówi mający miecz obosieczny ostry
A zwiastunowi w Pergamonie zgromadzeniu napisz to mówi mający miecz obosieczny ostry
A do anioła zgromadzenia* w Pergamonie** napisz: Oto, co mówi Ten, który ma ostry obosieczny miecz.***[*I h : Miłość i wierność nie może ozn. kompromisu między prawdą a fałszem. I f : Pergamon może zn. wieża, wzniesienie (Πέργαμος ). List obejmuje okres ziemskiej świetności Kościoła, od 313 do 1215 r. (Sobór Laterański IV, na którym Innocenty III występuje jako głowa chrześcijaństwa i władca chrześcijańskich państw).][**Pergamon : polityczna stolica Azji Mn., główny ośrodek kultury hellenistycznej z biblioteką 200.000 tomów (ustępującą tylko aleksandryjskiej), centrum kultu cesarza w Azji. Miejsce wynalezienia pergaminu.][***290 49:2; 650 4:12; 730 1:16; 730 2:16; 730 19:15]
I zwiastunowi w Pergamonie zgromadzenia napisz: Te (rzeczy) mówi mający miecz obosieczny ostry.
Do anioła kościoła w Pergamonie napisz: Oto, co mówi Ten, który ma ostry, obosieczny miecz.
A do anioła kościoła w Pergamonie napisz: To mówi ten, który ma ostry miecz obosieczny.
A Aniołowi zboru Pergameńskiego napisz: To mówi ten, który ma miecz on z obydwóch stron ostry;
A anjołowi kościoła Pergamskiego napisz: To mówi ten, który ma miecz z obudwu stron ostry.
Aniołowi Kościoła w Pergamonie napisz: To mówi Ten, który ma miecz obosieczny, ostry.
A do anioła zboru w Pergamie napisz: To mówi Ten, który ma ostry miecz obosieczny.
Aniołowi Kościoła w Pergamonie napisz: To mówi Ten, który trzyma ostry miecz obosieczny.
A aniołowi Kościoła w Pergamonie napisz: To mówi Ten, który ma miecz obosieczny, ostry.
Do anioła wspólnoty wierzących w Pergamonie napisz: Tak mówi ten, który ma ostry miecz obosieczny.
Aniołowi Kościoła w Pergamie napisz: To mówi Ten, który ma miecz obosieczny, ostry.
І ангелові Пергамської церкви напиши: Оце каже той, що має гострий двосічний меч:
A aniołowi zgromadzenia wybranych w Pergamonie napisz: To mówi ten, co ma ostry, obosieczny miecz.
Aniołowi wspólnoty mesjanicznej w Pergamonie napisz: "Oto wiadomość od Tego, który ma ostry miecz obosieczny:
”A do anioła zboru w Pergamonie napisz: To mówi ten, który ma ostry, długi miecz obosieczny:
Aniołowi kościoła w Pergamonie napisz tak: Oto słowa Tego, który ma ostry, obosieczny miecz.