Porównanie tłumaczeń Jk 1:22

Stawajcie się zaś wykonawcy Słowo a nie jedynie słuchacze zwodzący samych siebie
Bądźcie zaś wykonawcami* Słowa, a nie tylko słuchaczami,** zwodzącymi samych siebie.***[*Lub: twórcami (ποιηταὶ λόγου ); to samo słowo określa w gr. poetę.][**470 7:21; 490 8:21; 490 11:28; 500 13:17; 520 2:13; 660 2:14-20][***660 1:26]
Stawajcie się zaś czyniącymi* słowa i nie jedynie słuchaczami, oszukującymi siebie samych. [* W oryginale forma rzeczownikowa: "czynicielami słowa".]
Bądźcie także wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami, oszukującymi samych siebie.
Bądźcie więc wykonawcami słowa, a nie tylko słuchaczami, oszukującymi samych siebie.
A bądźcie czynicielami słowa, a nie słuchaczami tylko, oszukiwającymi samych siebie.
A bądźcie czynicielmi słowa, a nie słuchaczmi tylko, oszukawającymi samych siebie.
Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie.
A bądźcie wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami, oszukującymi samych siebie.
Bądźcie więc wykonawcami Słowa, a nie tylko słuchaczami, oszukującymi samych siebie.
Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie jedynie słuchaczami, którzy oszukują samych siebie.
Bądźcie wykonawcami słowa, a nie tylko słuchaczami, którzy siebie łudzą.
Wprowadzajcie Słowo w czyn; nie bądźcie tylko słuchaczami, którzy oszukują samych siebie.
Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami, którzy oszukują samych siebie.
Будьте ж виконавцями слова, а не тільки слухачами, що ошукують самі себе.
Ale stawajcie się wykonawcami słowa, a nie jedynie zwodzącymi samych siebie słuchaczami.
Nie oszukujcie sami siebie, jedynie słuchając tego, co mówi Słowo, ale wykonujcie to!
Jednakże stańcie się wykonawcami słowa, a nie tylko słuchaczami, zwodzącymi samych siebie fałszywym rozumowaniem.
Wprowadzajcie je jednak w czyn, a nie bądźcie słuchaczami, którzy tylko udają, że słuchają.