Porównanie tłumaczeń Jr 7:4

Nie ufajcie słowom zdradliwym,* gdy wam mówią: Przybytek JHWH, przybytek JHWH, przybytek JHWH to jest![*zdradliwym : wg G: ponieważ w ogóle nie przyniosą wam korzyści, ὅτι τὸ παράπαν οὐκ ὠφελήσουσιν ὑμᾶς.]
Nie wierzcie, gdy wam powtarzają: Świątynia PANA! Świątynia PANA! Tu jest świątynia PANA!
Nie pokładajcie swojej nadziei w słowach kłamliwych, mówiąc: Świątynia PANA, Świątynia PANA, to jest Świątynia PANA!
Nie pokładajcie nadziei swej w słowach kłamliwych, mówiąc: Kościół Pański, kościół Pański, kościół Pański jest!
Nie ufajcie w słowiech kłamliwych, mówiąc: Kościół PANski, kościół PANski, kościół to PANski jest!
Nie ufajcie słowom kłamliwym głoszącym: Świątynia Pańska, świątynia Pańska, świątynia Pańska!
Nie polegajcie na słowach zwodniczych, gdy mówią: Świątynia Pańska, świątynia Pańska, świątynia Pańska to jest!
Nie ufajcie słowom kłamliwym, gdy mówią: Przybytek PANA! Przybytek PANA! Przybytkiem PANA są te budowle!
Nie wierzcie tym słowom kłamliwym: «Świątynia PANA! Świątynia PANA! Świątynia PANA!».
Nie polegajcie na słowach zwodniczych: ”Świątynia Jahwe! Świątynia Jahwe! [Wszak] to Świątynia Jahwe!”
Бо якщо випрямлюючи випрямите ваші дороги і ваші задуми і чинячи зробите суд між чоловіком і між його ближнім
Nie pokładajcie swej nadziei w kłamliwych słowach, gdy powiadają: Przybytek WIEKUISTEGO, Przybytek WIEKUISTEGO! Przybytek WIEKUISTEGO należy do nich!
Nie pokładajcie ufności w zwodniczych słowach, mówiąc: ʼSą świątynią Jehowy, świątynią Jehowy, świątynią Jehowy!ʼ