Porównanie tłumaczeń 2Krn 22:4

Czynił (on) to, co złe w oczach JHWH, jak dom Achaba, bo oni byli mu doradcami ku jego własnej zgubie po śmierci jego ojca.
Czynił on to, co złe w oczach PANA, podobnie jak ród Achaba. Potomkowie tego rodu byli mu bowiem doradcami po śmierci ojca — ku jego własnej zgubie.
Czynił więc to, co złe w oczach PANA, tak jak dom Achaba. Oni bowiem na jego zgubę byli jego doradcami po śmierci ojca.
Przetoż czynił złe przed oczyma Pańskiemi, jako dom Achabowy; tych bowiem miał za radców swoich po śmierci ojca swego, na zginienie swoje.
Czynił tedy złość przed oczyma PANSKIMI jako dom Achabów: bo mu oni byli radą po śmierci ojca jego, na zginienie jego.
Czynił on to, co jest złe w oczach Pańskich, tak jak dom Achaba, ponieważ oni to na jego zgubę byli mu doradcami po śmierci jego ojca.
Czynił on to, co złe w oczach Pana, jak ród Achaba, oni bowiem byli mu po śmierci ojca doradcami ku jego zgubie.
Czynił to, co złe w oczach PANA, jak ród Achaza, ponieważ po śmierci jego ojca doradzali mu na jego zgubę.
Czynił to, co nie podobało się PANU, naśladując dom Achaba. Po śmierci ojca otoczył się doradcami z tego rodu, a ich rady prowadziły go do zguby.
Czynił to, co jest złe w oczach Jahwe, podobnie jak dom Achaba, oni to bowiem po śmierci ojca byli mu doradcami ku jego własnej zgubie.
І він зробив погане перед Господом, так як дім Ахаава, бо вони були йому радниками по смерті його батька, йому на згубу.
Dlatego czynił złe przed oczyma WIEKUISTEGO, jak dom Ahaba; bowiem po śmierci swojego ojca, miał wewnątrz doradców na swą ruinę.
I czynił to, co złe w oczach Jehowy, tak samo jak dom Achaba, oni bowiem po śmierci jego ojca zostali jego doradcami ku jego zgubie.