Interlinia

Nowodworski Grecko-Polski Interlinearny Przekład Pisma Świętego Starego i Nowego Przymierza

Wprowadzenie

Nowodworski Grecko-Polski Interlinearny Przekład Pisma Świętego Starego i Nowego Przymierza z kluczem gramatycznym i kodami Stronga, przygotowany przez Krzysztofa Radzimskiego.

Legenda:

1. Słowa Pana naszego Jezusa Chrystusa lub słowa JAHWE Boga, oznaczono kolorem czerwonym,
  2. Cytaty oznaczono czcionką wytłuszczoną i oznaczono przypisem przed lub na końcu cytowania,
  3. Jeżeli w słowie występuje tekst szary oznaczony nawiasami klamrowymi, to jest to tekst dodany w celu zrozumienia sensu użycia słowa (najczęściej przyimki),
  4. Jeżeli całe słowo lub grupa słów, również w tekscie greckim, jest oznaczona nawiasami klamrowymi, to tekst ten nie jest obecny we wszystkich manuskryptach lub jest wątpliwy i właśnie w ten sposób oznaczony jest w krytycznym wydaniu Nestle-Aland lub nie wystepuje w nim wcale. Fragmenty takie pochodzą z Textus Receptus (Tekst Przyjęty) lub Byzantium Text (Tekst Większościowy).

Źródła i pomoce:

W pracach nad przekładem wykorzystano poniższe pozycje:

1. Przekład Grecki Nestle 1904 Greek New Testament z kodami Stronga,
  2. Harris, W. H., III, Ritzema, E., Brannan, R., Mangum, D., Dunham, J., Reimer, J. A., & Wierenga, M. (Eds.). (2012). The Lexham English Bible (Mt 10:1). Bellingham, WA: Lexham Press.
  3. Brannan, R., Penner, K. M., Loken, I., Aubrey, M., & Hoogendyk, I. (Eds.). (2012). The Lexham English Septuagint (Mal 3:1). Bellingham, WA: Lexham Press,
  4. Swete, H. B. (1909). The Old Testament in Greek: According to the Septuagint. Cambridge, UK: Cambridge University Press,
  5. Woodhouse, S. C. (1910). English-Greek Dictionary: A Vocabulary of the Attic Language (p. iii). London: George Routledge & Sons, Limited,
  6. (2012). The Lexham Analytical Lexicon of the Septuagint. Bellingham, WA: Lexham Press,
  7. Analytic Septuagint z kodami Stronga i imieniem Bożym JHWH,
  8. Wielki Słownik Grecko-Polski Nowego Testamentu,
  9. Interlinearny Przekład Nowego Testamentu Textus Receptus Oblubienicy,
  10. Greek text (Westcott-Hort) with interlinear English by G.T. Emery,
  11. Grecko-Polski Nowy Testament wydanie interlinearne z kluczem gramatycznym Stronga i Popowskiego oraz pełną transliteracją greckiego tekstu oznaczany w przypisach skrótem PIV,
  12. Pięcioksiąg, Prorocy i Pisma - wydanie interlinearne z transliteracją oraz indeksem rdzeni,
  13. Przekład Nowego Testamentu Popowskiego i Wojciechowskiego,
  14. Septuaginta ks. prof. Remigiusza Popowskiego SDB,
  15. Przekład dosłowny Ewangelicznego Instytutu Biblijnego dr Piotra Zaremby,
  16. Biblia Pierwszego Kościoła ks. prof. zw. dr hab. Waldemara Chrostowskiego.

Prymasowska Seria Biblijna, wydawana przez Oficynę Wydawniczą "VOCATIO" i Przekład Dosłowny Ewangelicznego Instytutu Biblijnego, to wspaniałe dzieła, które stały się inspiracją do stworzenia tego przekładu. Każdy, kto odkrył zalety czytania Pisma Świętego w oryginale, wie, jak cenne są to pozycje. Niestety koszt nabycia całej tej serii jest dla wielu przeszkodą nie do przejścia. Nowodworski Grecko-Polski Interlinearny Przekład Pisma Świętego Starego i Nowego Przymierza (podobnie jak Ewangeliczny Przekład Interlinearny Biblii - Oblubienica.eu) wychodzi tej potrzebie na przeciw, udostępniając tłumaczenie interlinearne z greki na język polski zupełnie za darmo. Przekład zaopatrzono w przypisy oraz odnośniki do cytowanych fragmentów.

Status tłumaczenia

Przekład zawiera tłumaczenie:

NPI – Nowodworski Grecko-Polski Interlinearny Przekład Pisma Świętego Starego i Nowego Przymierza
Tłumaczenie: Krzysztof Radzimski
Prawa autorskie © 2021 Kościół Chrześcijan Baptystów w Nowym Dworze Mazowieckim.
Udostępnione na licencji Creative Commons Attribution No Derivatives License 4.0.