Porównanie tłumaczeń Ps 79:1

Psalm* Asafa. Boże! Narody wkroczyły w Twoje dziedzictwo, Splugawiły Twój święty przybytek – Jerozolimę zamieniły w rumowisko.**[*Psalm ten powstał być może po upadku Jerozolimy w 586 r. p. Chr. (120 25:9; 300 52:13).][**120 25:8-10; 230 74:3-8; 290 63:18; 300 26:18; 300 52:12-14; 310 1:10; 400 3:12]
Psalm Asafa. Boże! Narody wdarły się w Twoje dziedzictwo, Zbezcześciły Twój święty przybytek, Jerozolimę zamieniły w rumowisko.
Psalm Asafa. Boże, poganie wtargnęli do twego dziedzictwa, splugawili twoją świętą świątynię, Jeruzalem zamienili w ruiny.
Psalm podany Asafowi. O Boże! wtargnęli poganie w dziedzictwo twoje, splugawili kościół twój święty, obrócili Jeruzalem w kupy gruzu.
Psalm Asafowi. Boże, przyszli poganie na dziedzictwo twoje, splugawili kościół twój święty, obrócili Jeruzalem w budkę na chowanie jabłek.
Psalm. Asafowy. Boże, poganie przyszli do Twego dziedzictwa, zbezcześcili Twój święty przybytek, Jeruzalem obrócili w ruinę.
Psalm Asafowy. Boże! Poganie wtargnęli do dziedzictwa twego, Znieważyli przybytek twój święty, Jeruzalem zamienili w rumowisko.
Psalm Asafa. Boże, narody wtargnęły do Twojego dziedzictwa, zbezcześciły Twoją świątynię, Jerozolimę obróciły w ruinę.
Psalm Asafa. Boże, poganie wtargnęli do Twego dziedzictwa, zbezcześcili Twoją świątynię, zamienili Jeruzalem w ruiny.
Psalm Asafa. Boże, poganie wtargnęli do Twojego dziedzictwa, zbezcześcili Twój święty Przybytek, zamienili Jerozolimę w rumowisko.
На кінець, про тих, що міняються. Свідчення Асафа, псалом про Ассирійця.
Pieśń Asafa. Boże, do Twojego dziedzictwa wtargnęli poganie, znieważyli Twój święty Przybytek, przemienili Jeruszalaim w zwaliska.
Boże, wtargnęły narody do twego dziedzictwa; skalały świętą twoją świątynię; obróciły Jerozolimy w rumowisko.