Porównanie tłumaczeń 2Kor 11:28

Poza tymi zewnętrznymi stanie razem moje co dzień troska o wszystkie zgromadzenia
Poza tymi sprawami zewnętrznymi* pozostaje moja codzienna odpowiedzialność, troska o wszystkie zgromadzenia.[*Paweł ma w tym przypadku na myśli właśnie wymienione niedogodności albo też inne rzeczy, nie wymienione.]
wyjąwszy (te) z dala*, uwaga mi (ta) co dzień. troska (o) wszystkie (społeczności) wywołanych. [* Inaczej: "pomijając dalsze sprawy" lub: "pomijając inne rzeczy".]
Poza (tymi) zewnętrznymi stanie razem moje co dzień troska (o) wszystkie zgromadzenia
Poza tymi sprawami zewnętrznymi, pozostaje moja codzienna odpowiedzialność, troska o wszystkie kościoły.
A poza tymi sprawami zewnętrznymi, w tym, co mi codziennie ciąży, w trosce o wszystkie kościoły.
Oprócz tego, co skądinąd przyda, ono naleganie na mię na każdy dzień i ono staranie o wszystkie zbory.
oprócz tych rzeczy, które zewnątrz są: naleganie na mię co dzień, staranie o wszytkie kościoły.
nie mówiąc już o mojej codziennej udręce płynącej z zatroskania o wszystkie Kościoły.
Pomijając te sprawy zewnętrzne, pozostaje codzienne nachodzenie mnie, troska o wszystkie zbory.
a oprócz tego wszystkiego w mojej codziennej udręce z powodu troski o wszystkie Kościoły.
Pomijając wszystkie inne sprawy, moim codziennym trudem jest troska o wszystkie Kościoły.
a oprócz tych [udręk] z zewnątrz jeszcze to moje codzienne czuwanie, jeszcze ta troska o wszystkie Kościoły.
ponadto nęka mnie codziennie troska o wszystkie Kościoły.
Oprócz tego wszystkiego dręczy mnie codziennie troska o wszystkie Kościoły.
Окрім зовнішнього, налягають на мене щоденні клопоти - турботи за всі церкви.
Oprócz oddzielnego, codziennego powstawania przeciw mnie i troski o wszystkie zbory.
A poza tymi zewnętrznymi sprawami jeszcze to codzienne brzemię niespokojnej troski o wszystkie zgromadzenia.
Oprócz tych rzeczy zewnętrznych jest też coś, co mnie dzień w dzień nurtuje – troska o wszystkie zbory.
Poza tym wszystkim, zawsze towarzyszy mi troska o kościoły.