Porównanie tłumaczeń 1Krn 18:17

Benajasz,* syn Jehojady, (stał) nad Kreteńczykami i Pletejczykami,** a synowie Dawida byli pierwszymi u boku*** króla.****[*100 23:202; 110 1:10; 110 2:25][**90 28:2][***u boku, לְיַד , idiom: przy ręce; wg G: byli następcami, διάδοχοι.][****u boku króla, לְיַד הַּמֶלְֶך : wg 100 8:18 : byli kapłanami, ּכֹהֲנִים הָיּו .]
Benajasz, syn Jehojady, dowodził Kreteńczykami i Pletejczykami, a synowie Dawida byli pierwszymi u boku króla.[161]
Benajasz, syn Jehojady, był postawiony nad Keretytami i Peletytami, a synowie Dawida byli pierwszymi przy królu.
Benajasz też, syn Jojady, był przełożonym nad Cheretczykami i Feletczykami; a synowie Dawidowi byli pierwszymi przy boku królewskim.
Banajas też, syn Jojady, nad ufcami Cerety i Felety, a synowie Dawidowi pierwszy przy ręce królewskiej.
Benajasz, syn Jojady, był nad Keretytami i Peletytami; synowie zaś Dawida byli pierwszymi przybocznymi króla.
Benajasz, syn Jehojady, dowodził Kreteńczykami i Pletejczykami, synowie Dawida zaś byli pierwszymi u boku króla.
Benajasz, syn Jehojady, przewodził Keretytom i Peletytom, a synowie Dawida byli pierwszymi przy królu.
Benajasz, syn Jojady, dowodził gwardią złożoną z Keretytów i Peletytów. Najstarsi synowie Dawida byli do osobistej dyspozycji króla.
Benajahu, syn Jehojady, dowodził Keretami i Peletami, a synowie Dawida byli pierwszymi przy królu.
і Ванея син Йодая над хереттіями і фелеттіями і сини Давида першими заступниками царя.
Zaś Benajahu, syn Jehojady, był przełożonym nad Kreteńczykami oraz Pletejczykami; a synowie Dawida byli pierwszymi przy królewskim boku.
A Benajasz, syn Jehojady, był ustanowiony nad Keretytami i Peletytami; a synowie Dawida byli pierwsi co do rangi u boku króla.