Porównanie tłumaczeń Lb 14:28

Powiedz im: Jak Ja żyję – oświadczenie JHWH – uczynię wam tak, jak mówiliście w mojej obecności.*[*w mojej obecności, ּבְאָזְנָי , idiom: do moich uszu.]
Powiedz im: Jak żyję — oświadcza PAN — spełnię wam to, o czym mówiliście w mojej obecności.[81]
Powiedz im: Jak żyję, mówi PAN, uczynię wam, jak mówiliście do moich uszu.
Mów do nich: Żyję Ja, mówi Pan, że jakoście mówili w uszy moje, tak uczynię wam.
Przeto powiedz im: Żywę ja, mówi PAN, jakoście mówili, gdym ja słyszał, tak wam uczynię.
Powiedz im: Na moje życie – wyrocznia Pana – postąpię z wami według słów, które wypowiedzieliście przede Mną.
Powiedz im więc: Jako żyję - mówi Pan - uczynię wam tak, jak mówiliście wobec mnie:
Powiedz im: Na Moje życie – wyrocznia PANA – postąpię z wami tak, jak do Mnie mówiliście.
Powiedz im: «Na moje życie - wyrocznia PANA - postąpię z wami według tego, co powiedzieliście do Mnie.
Powiedz im więc: Jak prawdą jest, że Ja żyję - zawyrokował Jahwe - i że to mówiliście do mnie, tak i Ja postąpię z wami:
Tora Pardes Lauder
Powiedz im: Zapewniam - oto prorocza zapowiedź Boga - nie uczynię nic innego niż to, co wypowiedzieliście przede Mną, [mówiąc: Obyśmy byli pomarli w tej pustyni!].
Скажи їм: Живу Я, каже Господь, так як ви сказали до моїх вух, так зроблю вам.
Powiedz im: Jak jestem żywy, powiada WIEKUISTY; jak mówiliście w Moje uszy tak wam uczynię.
Powiedz im: ”Jako żyję brzmi wypowiedz Jehowy – jeśli nie postąpię z wami tak, jak mówiliście do moich uszu!