Interlinearna Biblia Hebrajsko-Polska

Księga Psalmów

Autor:
Dawid (wymieniony w 73 Psalmach), Asaf (w 12), Etan i Heman (w 1), synowie Koracha (w 10), Mojżesz (w 1), Salomon (w 2). Sposób przywołania tych imion nie musi oznaczać autorstwa. Pięćdziesiąt Psalmów jest anonimowych.
Czas:
1410-430 r. p. Chr. W tym czasie Psalmy powstawały, były łączone w zbiory i przechodziły kolejne redakcje.
Miejsce:
Ziemia Izraela i inne miejsca pobytu narodu wybranego.
Cel:
Zachęta do wielbienia Boga, ufania Jego obietnicom, pogłębiania życia wewnętrznego oraz wiernego trzymania się woli Bożej.
Temat:
Bóg źródłem przebaczenia, ratunku i powodzenia.

Psalm 1

Book I: (Psalm 1-41)
1. Błogosławiony jest człowiek, które walketh nie za radą w bezbożnym, nie stoi w sposób grzeszników , nie siedzi w siedzibie w pogardliwym.  2. lecz ma upodobanie w prawie Pana, a jego prawo doth on medytować dni i noc.  3. , a on będzie jak drzewo przez rzeki wody, że wyprowadza jego owoc w swoim sezonie , jego liść też nie uschnie i cokolwiek on czyni ma powodzenia.  4. bezbożnych nie tak, lecz są jak plewy, które wiatr driveth dala.  5. Dlatego bezbożnych nie stać w wyroku, ani grzesznicy w zborze sprawiedliwych.  6. Bo Pan wie sposób z prawego: ale droga w bezbożnym zginie. 
 

Prawa autorskie i szczegółowe informacje

Biblia Apologety autorstwa Cezarego Podolskiego.

* Prezentowane treści należą do ich właścicieli i wydawców. Tekst pobrany z udostępnionych zasobów programu MyBible - www.ph4.org