Porównanie tłumaczeń Iz 21:8

I zawołał lew:* Na wieży, Panie, stoję ja, ciągle – co dnia. I na mej wartowni trwam ja całymi nocami.[*lew, אַרְיֵה (’arje h): wg 1QIsa a : patrzący, הראה , wg G: i zawołaj Uriasza, καὶ κάλεσον Ουριαν.]
Wtem strażnik[124] zawołał: Panie, stoję na wieży ciągle — co dnia. Na mej wartowni trwam wiernie co noc.
Wtedy zawołał jak lew: Panie mój! Stoję ciągle za dnia na wieży strażniczej; stoję na warcie całymi nocami.
Tedy zawołał jako lew: Panie mój! jać stoję na straży ustawicznie we dnie; nawet na straży mojej staję na każdą noc.
I zawołał lew: Na strażnicy Pańskiej ja jestem, stojąc ustawicznie we dnie i na straży mojej jam jest, stojąc po wszytkie nocy.
I zawołał strażnik: Na wieży strażniczej, o Panie, stoję cały dzień, na moim stanowisku co noc jestem na nogach.
Wtem zawołał strażnik: Na strażniczej wieży, Panie, ustawicznie stoję dzień w dzień i trwam na warcie noc w noc.
Wartownik zawołał: Stoję na wieży strażniczej, o Panie, przez całe dnie, trwam na posterunku przez wszystkie noce.
I krzyknął widzący: „Na straży, PANIE, ja stoję w ciągu dnia nieustannie i trwam na warcie każdej nocy,
I zawołał: - Widzę; Na straży stoję ja, Panie, stale, dzień cały; trwam na mym posterunku przez wszystkie noce.
і приклич Урію на господню сторож. І сказав: Я стояв постійно в дні і над табором стояв я цілу ніч,
Potem zawołał jak lew: We dnie ustawiczne stoję na straży Pana oraz na mojej warcie stoję po wszystkich nocach!
I zawołał jak lew: ”Na strażnicy, Jehowo, wciąż stoję za dnia i na mym posterunku stróża staję co noc.