Porównanie tłumaczeń 1Sm 22:1

Dawid odszedł stamtąd i przemknął się* do jaskini Adullam.** *** A gdy usłyszeli o tym jego bracia oraz cały dom jego ojca, zeszli tam do niego.****[*Lub: schronił się.][**Adullam : w połowie drogi między Gat a Betlejem, 914 m n.p.m.][***100 23:13; 130 11:15][****230 57:1; 230 142:1]
Dawid odszedł stamtąd i przemknął się do jaskini Adullam.[176] Gdy usłyszeli o tym jego bracia i cały ród jego ojca, udali się tam do niego.
Potem Dawid odszedł stamtąd i uciekł do jaskini Adullam. Kiedy jego bracia i cała rodzina jego ojca usłyszeli o tym, przyszli tam do niego.
Potem wyszedł Dawid stamtąd, i uszedł do jaskini Adullam. Co gdy usłyszeli bracia jego i wszystek dom jego, przyszli tam do niego.
Poszedł tedy Dawid zonąd i uszedł do jaskinie Odollam. Co usłyszawszy bracia jego i wszystek dom ojca jego, przyszli tam do niego.
Dawid uciekł stamtąd i schronił się w jaskini Adullam. Kiedy dowiedzieli się o tym jego bracia i cała rodzina jego ojca, udali się do niego.
I odszedł Dawid stamtąd, i schronił się w jaskini Adullam. A gdy usłyszeli o tym jego bracia wraz z całą rodziną jego ojca, przybyli tam do niego.
Dawid odszedł więc stamtąd i schronił się w jaskini Adullam. Gdy usłyszeli to jego bracia i cała rodzina jego ojca, przyszli tam do niego.
Po tym zajściu Dawid opuścił Gat i schronił się w pieczarze Adullam. Gdy dowiedzieli się o tym jego bracia i bliscy, dołączyli tam do niego.
Odszedł więc Dawid stamtąd i ukrył się w grocie Adullam. Dowiedzieli się [o tym] jego bracia wraz z całym rodem ojca i przyłączyli się tam do niego.
І Давид відійшов звідти і спасся і приходить до печері Одоллама. І чують його брати і дім його батька і приходять туди до нього.
Zatem Dawid stamtąd odszedł oraz schronił się do jaskini Adullam. A gdy o tym usłyszeli jego bracia oraz cały dom jego ojca, zeszli tam do niego.
Dawid odszedł więc stamtąd i uciekł do jaskini Adullam; a jego bracia oraz cały dom jego ojca usłyszeli o tym i zeszli tam do niego.