Porównanie tłumaczeń Ps 102:3

Nie ukrywaj przede mną swego oblicza,* W dniu mojej niedoli skłoń ku mnie swoje ucho, W dniu, gdy (Cię) wzywam, Odpowiedz mi bez zwlekania.[*230 10:11; 230 13:2; 230 44:25; 230 69:18]
Nie ukrywaj przede mną swojej twarzy, Posłuchaj uważnie w mej niedoli. W dniu wołania Nie zwlekaj z odpowiedzią.
Moje dni bowiem nikną jak dym, a moje kości są rozpalone jak ognisko.
Nie ukrywaj oblicza twego przedemną; w dzień ucisku mego nakłoń ku mnie ucha twego; w dzień którego cię wzywam, prędko mię wysłuchaj.
Nie odwracaj oblicza twego ode mnie: któregokolwiek dnia jestem uciśniony, nakłoń ku mnie ucha twego. Któregokolwiek dnia wzywać cię będę, prędko wysłuchaj mię.
Nie kryj przede mną swego oblicza w dniu utrapienia mojego! Nakłoń ku mnie Twego ucha; w dniu, w którym zawołam, śpiesznie mnie wysłuchaj!
Nie ukrywaj oblicza swego przede mną W dniu niedoli mojej, nakłoń ku mnie swe ucho, W dniu, kiedy cię wzywam, Śpiesznie mnie wysłuchaj!
Nie skrywaj przede mną oblicza w dniu mego nieszczęścia! Nadstaw ku mnie ucha, wysłuchaj mnie prędko w dniu mego wołania!
Nie odwracaj ode mnie swego oblicza, nakłoń ku mnie ucha w dniu mojej niedoli, kiedy Cię wzywam, szybko mnie wysłuchaj!
Nie zakrywaj przede mną Twojego oblicza w dzień mojego ucisku, nachyl ku mnie ucha Twojego, wysłuchaj mnie spiesznie, gdy wołam do Ciebie.
Він очищає всі твої беззаконня, оздоровляє всі твої хвороби.
W dzień mojej niedoli nie ukrywaj przede mną Twojego oblicza, skłoń ku mnie Twoje ucho, i w dzień, w którym Cię wzywam, szybko mi odpowiedz.
Bo dni moje nikną jak dym, a me kości są rozżarzone jak palenisko.