Porównanie tłumaczeń Ps 28:3

Nie zabieraj mnie z bezbożnymi i z tymi, którzy czynią nieprawość, Którzy swoim bliźnim mówią o pokoju, a w swych sercach (knują) zło!*[*300 24:6; 300 42:10; 300 45:4]
Nie zabieraj mnie z bezbożnymi, nie łącz z tymi, którzy postępują podle, Którzy swoim bliźnim mówią o pokoju, podczas gdy w sercach knują zło!
Nie zabieraj mnie z niegodziwymi i z czyniącymi nieprawość, którzy mówią o pokoju z bliźnimi, a zło jest w ich sercach.
Nie zagarniaj mię z niezbożnymi, i z czyniącymi nieprawość, którzy mówią o pokoju z bliźnimi swymi a myślą złe w sercach swoich.
Nie pociągaj mię pospołu z grzeszniki i z czyniącymi nieprawość nie zatracaj mię. Którzy mówią pokój z bliźnim swoim, a złość w sercach ich.
Nie gub mnie z występnymi i z tymi, co czynią nieprawość, co rozmawiają przyjaźnie z bliźnimi, a w duszy żywią zły zamiar.
Nie uprowadzaj mnie z bezbożnymi i z tymi, którzy czynią nieprawość, Którzy mówią o pokoju z bliźnimi swymi, a złość jest w sercu ich!
Nie zabieraj mnie z bezbożnymi i tymi, którzy czynią nieprawość, którzy przyjaźnie rozmawiają z bliźnimi, a zło mają w sercu.
Nie zabieraj mnie wraz z bezbożnymi ani z tymi, co czynią nieprawość. Mówią o pokoju do swoich bliźnich, lecz zło jest w ich sercach.
Nie zabieraj mnie wespół z bezbożnymi i tymi, co dopuszczają się nieprawości, którzy o pokoju mówią z bliźnimi swymi, a w sercach żywią złość.
Господний голос на водах, Бог слави загримів, Господь над великими водами.
Nie zagarniaj mnie z bezbożnymi oraz ze złoczyńcami, co głoszą pokój dla bliźnich, kiedy mają złość w swoim sercu.
Nie zabieraj mnie z niegodziwcami i z krzywdzicielami, którzy mówią ze swymi towarzyszami o pokoju, lecz w sercach mają zło.