Porównanie tłumaczeń Ps 42:10

Mówię do Boga: Moja Skało,* Dlaczego o mnie zapomniałeś?** Dlaczego chodzę zasępiony,*** W ucisku ze strony wroga?[*50 32:4; 230 18:3; 230 31:3-4; 230 95:1][**230 22:2][***360 2:17]
Mówię do Niego: Moja Skało, Dlaczego o mnie zapomniałeś? Dlaczego muszę chodzić zasępiony, Znosić ucisk ze strony wroga?
Jak rana w moich kościach, tak mnie urągają moi wrogowie, gdy mówią do mnie każdego dnia: Gdzie jest twój Bóg?
Rzekę Bogu, skale mojej: Przeczżeś mię zapomniał? I czemu smutno chodzę dla uciśnienia od nieprzyjaciela?
Rzekę Bogu: Jesteś mój obrońca przeczżeś mię zapomniał? I czemu smutno chodzę, gdy mię trapi nieprzyjaciel?
Mówię do Boga: Moja Opoko, czemu zapominasz o mnie? Czemu chodzę smutny, gnębiony przez wroga?
Mówię do Boga: Skało moja, Dlaczego zapomniałeś o mnie? Dlaczego posępny chodzę, Gdy trapi mnie nieprzyjaciel?
Mówię do Boga: Opoko moja, dlaczego mnie zapomniałeś? Czemu chodzę smutny, czemu wróg mnie gnębi?
Mówię Bogu: Ty jesteś moją skałą, czemu zapomniałeś o mnie? Dlaczego chodzę smutny, gdy mój wróg mnie gnębi?
Wołam do Boga, Opoki mojej: ”Czemuś o mnie zapomniał? Dlaczego muszę żyć w utrapieniu, uciskany przez nieprzyjaciela?”
Wołam do WIEKUISTEGO, mojej Skały: Czemu mnie zapomniałeś? Czemu chodzę w żałobie pod uciskiem wroga?
Morderstwem, które popełnili wobec mych kości, znieważyli mnie ci, którzy okazują mi wrogość, i przez cały dzień mówią do mnie: ”Gdzież jest twój Bóg? ”