Porównanie tłumaczeń Ps 71:19

Twoja sprawiedliwość* zaś, Boże, sięga szczytów; To, czego dokonałeś, Boże, jest wielkie – kto jest jak Ty?[*230 7:9; 230 35:24; 230 97:6; 230 103:17; 230 111:3; 230 116:5; 230 119:7; 340 9:14; 430 3:5]
Twoja sprawiedliwość zaś, Boże, sięga szczytów; To, czego dokonałeś, jest wielkie — Boże, kto jest taki, jak Ty?
Twoja sprawiedliwość, Boże, jest wywyższona, czynisz wielkie rzeczy; Boże, któż jest podobny do ciebie?
Bo sprawiedliwość twoja, Boże! wywyższona jest, czynisz zaiste rzeczy wielkie. Boże! któż jest podobien tobie?
i sprawiedliwość twoję, Boże, aż do wysokości, wielkie rzeczy, któreś uczynił: Boże, któż podobien tobie?
i sprawiedliwość Twą, Boże, sięgającą niebios, którą tak wielkich dzieł dokonałeś; o Boże, któż jest równy Tobie?
Sprawiedliwość zaś twoja, Boże, Sięga aż do niebios; Wielkich dokonałeś czynów, Boże, Któż jest tobie równy?
o sięgającej wyżyn sprawiedliwości, którą tak wielkich czynów dokonałeś. Boże, kto równy jest Tobie?
Tak wzniosła jest, Boże, sprawiedliwość Twoja! Ty dokonałeś wielkich rzeczy, Boże, któż podobny do Ciebie?
i o Twej sprawiedliwości, Boże, która niebios sięga. Wielkieś rzeczy uczynił, któż Tobie równy, Boże!
і благословенне імя його слави на віки і на віки віків, і вся земля наповниться його славою. Хай буде, хай буде.
I Twoją wzniosłą sprawiedliwość, Boże, który dokonałeś wielkiego; Boże, któż Tobie równy?
Prawość twoja, Boże, sięga wysokości; co się tyczy wielkich rzeczy, których dokonałeś, Boże, któż jest taki jak ty?