Porównanie tłumaczeń

Łącze
Rodzaj
Nazwa
Treść
 
Przekład literacki
Biblia to jest Pismo Święte Starego i Nowego Przymierza I, 2018
Król powiedział też tak: Błogosławiony niech będzie PAN, Bóg Izraela, że dał mi dzisiaj tego, który zasiadł na moim tronie, a ja na własne oczy mogę to oglądać.
Przekład literacki
Uwspółcześniona Biblia Gdańska, 2018
Również sam król powiedział: Błogosławiony niech będzie PAN, Bóg Izraela, który dał dziś zasiadającego na moim tronie, a moje oczy to widzą.
Przekład literacki
Biblia Gdańska, 1881
Przytem tak rzekł król: Błogosławiony Pan, Bóg Izraelski, który dał dziś siedzącego na stolicy mojej, na co patrzą oczy moje.
Przekład literacki
Biblia Jakuba Wujka 1599, 1923
i mówił: Błogosławiony PAN Bóg Izraelów, który dał dzisia siedzącego na stolicy mojej, na co patrzą oczy moje!
Przekład literacki
Biblia Tysiąclecia V, 1999
i również król tak rzekł: Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, który dał dziś moim oczom oglądać następcę, zasiadającego na moim tronie.
Przekład literacki
Biblia Warszawska, 1975
A nadto rzekł król tak: Błogosławiony niech będzie Pan, Bóg Izraela, że sprawił, iż jeden z mojego rodu zasiadł dzisiaj na tronie moim i oczy moje mogą to oglądać.
Przekład literacki
Biblia Ekumeniczna, 2018
i tak powiedział: Błogosławiony PAN, Bóg Izraela, który dał dziś następcę na moim tronie, a moje oczy to zobaczyły.
Przekład literacki
Biblia Paulistów, 2016
i powiedział: «Błogosławiony PAN, Bóg Izraela, który pozwolił mi dzisiaj oglądać mojego następcę zasiadającego na moim tronie»”.
Przekład literacki
Biblia Poznańska I, 1975
Również sam król tak rzekł: ”Niech będzie błogosławiony Jahwe, Bóg Izraela, który dał dziś następcę mojego tronu i [dozwolił, że] moje oczy [go] widzą”.
Przekład dynamiczny
Nowa Biblia Gdańska, 2012
Potem król tak powiedział: Błogosławiony WIEKUISTY, Bóg Israela, który dziś ustanowił tego, co zasiada na moim tronie; tak, że moje oczy to widzą.
Przekład dynamiczny
Przekład Nowego Świata, 1997
I król rzekł też: ʼBłogosławiony niech będzie Jehowa, Bóg Izraela, który dał dzisiaj komuś zasiąść na moim tronie, a ja widzę to na własne oczy! ʼ”