Porównanie tłumaczeń 2Krl 12:22

A targnęli się na niego jego słudzy Jozabad,* syn Szimeata, i Jehozabad, syn Szomera,** tak że zmarł i pochowano go z jego ojcami w Mieście Dawida, a władzę po nim objął Amazjasz,*** jego syn.[*Jozabad, יֹוזָבָד l. יְהֹוזָבָד , czyli: JHWH obdarował : Jozabad i Jehozabad to imiona bliskoznaczne lub jedno imię w krótszej i dłuższej formie, tak mogła być określana jedna i ta sama osoba; wg G: Jezichar, Ιεζιχαρ.][**140 24:25][***Amazjasz, אֲמַצְיָהּו l. אֲמַצְיָה , czyli: JHWH umocnił, 796/795-767 r. p. Chr.]
Dopuścili się tego jego słudzy: Jozabad,[81] syn Szimeata, i Jehozabad, syn Szomera. Gdy Joasz zmarł, pochowano go z jego ojcami w Mieście Dawida, a władzę królewską po nim objął jego syn Amazjasz.[82]
A byli to Jozakar, syn Szimeata i Jehozabad, syn Szomera, jego dostojnicy. Oni go zabili i tak poniósł śmierć. Pochowano go obok jego ojców w Mieście Dawida, a władzę królewską po nim objął Amasjasz, jego syn.
Zamordowali go jego słudzy: Jozabad, syn Szimeata, i Jehozabad, syn Szomera. Po śmierci pochowano go przy jego przodkach w Mieście Dawida, a po nim królem został jego syn, Amazjasz.
Jozabad, syn Szimeata, i Jehozabad, syn Szomera, byli właśnie tymi sługami, którzy go zabili. Joasz został pochowany obok swoich przodków, w Mieście Dawida, a jego syn, Amazjasz, został po nim królem.
Zamordowali go jego dworzanie: Jozakar, syn Szimata, i Jehozabat, syn Szomera, i umarł. Pogrzebano go z jego ojcami w Mieście Dawidowym. Po nim królował jego syn Amazjasz.
І Єзіхар син Ємуата і Єзевут син Сомира, його раби побили його, і він помер. І поховали його з його батьками в місті Давида, і замість нього зацарював його син Амессія.
Zranili go na śmierć: Jozachar, syn Szimeata i Jehozabad, syn Szommera. Zatem go pochowano przy jego przodkach w mieście Dawida. A rządy zamiast niego, objął jego syn Amacjasz.