Porównanie tłumaczeń Est 2:6

Został on wzięty do niewoli z Jerozolimy z wygnańcami uprowadzonymi razem z królem judzkim Jechoniaszem,* którego uprowadził do niewoli Nebukadnesar, król babiloński.[*Jechoniasz lub Jehojachin.]
Wzięto go do niewoli i uprowadzono z Jerozolimy jako jednego z wygnańców towarzyszących królowi judzkiemu Jechoniaszowi,[8] którego do niewoli uprowadził Nebukadnesar, król babiloński.
Został on uprowadzony z Jerozolimy wraz z innymi pojmanymi, których uprowadzono razem z Jechoniaszem, królem Judy, którego wziął do niewoli Nabuchodonozor, król Babilonu.
A ten był przeniesiony z Jeruzalemu z innymi pojmanymi, którzy byli przeniesieni z Jechonijaszem, królem Judzkim, których był zawiódł w niewolę Nabuchodonozor, król Babiloński.
który był przeniesiony z Jeruzalem naonczas, gdy Nabuchodonozor, król Babiloński, przeniósł był Jechoniasza, króla Judzkiego;
Ten został uprowadzony na wygnanie razem z królem judzkim, Jechoniaszem, którego uprowadził na wygnanie król babiloński, Nabuchodonozor.
Został on uprowadzony do niewoli z Jeruzalemu wraz z jeńcami uprowadzonymi razem z królem judzkim Jechoniaszem, którego uprowadził do niewoli Nebukadnesar, król babiloński.
Został on uprowadzony z Jerozolimy podczas tego samego uprowadzenia, gdy Nebukadnessar, król babiloński, uprowadził do niewoli Jechoniasza, króla judzkiego.
Został on uprowadzony z Jerozolimy, którą zniewolił babiloński król Nabuchodonozor.
wysiedlony razem z wygnańcami, których wraz z królem judzkim Jechoniaszem uprowadził z Jeruzalem Nebukadnezar, król babiloński.
який був полонений з Єрусалиму, якого в полон взяв Навуходоносор цар Вавилону.
Został on uprowadzony z Jerozolimy razem z jeńcami, zabranymi wraz z Jechonjaszem królem judzkim, którego zaprowadził do niewoli Nebukadnecar król babiloński.
który został uprowadzony na wygnanie z Jerozolimy wraz z zesłańcami, poprowadzonymi na wygnanie z Jechoniaszem, królem Judy, uprowadzonym na wygnanie przez Nebukadneccara, króla Babilonu.