Porównanie tłumaczeń Iz 38:11

Pomyślałem: Nie zobaczę JH, JH* w ziemi żyjących, już nie zobaczę człowieka z mieszkańcami świata.**[*W 1QIsa a tylko jedno JH.][**świata, za חֶלֶד BHS; wg MT: ustania, חָדֶל (chadel), tj. miejsca, gdzie ustaje wszelka działalność.]
Pomyślałem: Nie zobaczę już PANA — PANA na ziemi, wśród żywych — nie zobaczę już żywych ludzi stamtąd, gdzie wszystko ustaje.
Powiedziałem: Nie ujrzę PANA, PANA w ziemi żyjących. Już nie zobaczę człowieka pośród mieszkańców świata.
Rzekłem, że nie ujrzę Pana, Pana w ziemi żyjących; nie oglądam więcej człowieka między obywatelami na świecie.
Rzekłem: Nie ujźrzę Pana Boga na ziemi żywiących. Nie oglądam więcej człowieka i obywatela pokoju.
Mówiłem: Nie ujrzę już Pana na ziemi żyjących, nie będę już patrzył na nikogo spośród mieszkańców tego świata.
Rzekłem: Już nie ujrzę Pana, Pana w krainie żyjących, już nie zobaczę człowieka między mieszkańcami ziemi.
Mówiłem: Nie ujrzę PANA, PANA na ziemi żyjących, nie będę już oglądał ludzi spośród mieszkańców świata.
Poemat Ezechiasza, króla Judy, kiedy chorował i został uzdrowiony:
Myślałem: Nie ujrzę [już] Jahwe w krainie żyjących, już nie zobaczę nikogo spośród mieszkańców tej ziemi.
Я сказав: Більше не побачу спасіння Бога на землі, більше не побачу людини
Ja sądziłem, że nie zobaczę więcej WIEKUISTEGO, WIEKUISTEGO w Krainie Życia i nie będę już oglądał ludzi pomiędzy mieszkańcami doczesności.
Rzekłem: ”Nie ujrzę Jah, samego Jah, w krainie żyjących. Nie będę już patrzył na ludzi – będę z mieszkańcami krainy przemijania.