Porównanie tłumaczeń Pnp 3:1

Pieśń nad Pieśniami rozdział 3 zawiera 11 wersetów.

Nocami,* na moim łożu,** szukałam tego, którego kocha moja dusza, szukałam go, lecz go nie znalazłam.*** ****[*Nocami, ּבַּלֵילֹות (ballelot), może być rozumiane: (1) jako pl liczby: nocami, noc po nocy; (2) pl rozciągłości: przez całą noc; (3) pl okoliczności: w nocy; (4) pl natężenia (intensywności): głęboką nocą. W 260 3:8 chodzi o pl liczby.][**Łoże, מִׁשְּכָב (miszkaw), pojawia się w kontekście aktu małżeńskiego w: 10 49:4; 30 18:22;30 20:13; 40 31:17, 35; 70 21:11, 12; 240 7:17; 290 57:7-8, a w sposób najbardziej oczywisty – ּדֹדִים מִׁשְּכָב (miszkaw dodim) w 330 23:17.][***G dodaje: wołałam go, ale mnie nie słyszał, ἐκάλεσα αὐτὸν καὶ οὐχ ὑπήκουσέν μου.][****260 5:6]
Na moim łożu, w nocy, szukałam mego miłego,[20] szukałam, lecz nie znalazłam.
Na swoim łożu wśród nocy szukałam tego, którego miłuje moja dusza. Szukałam go, ale go nie znalazłam.
Na łożu mojem w nocy szukałam tego, którego miłuje dusza moja; szukałam go, alem go nie znalazła.
Na łóżku moim w nocy szukałam tego, którego miłuje dusza moja: szukałam go, a nie nalazłam.
Na łożu mym nocą szukałam umiłowanego mej duszy, szukałam go, lecz nie znalazłam.
Na moim łożu szukałam w nocy tego, którego kocha moja dusza, szukałam go, ale go nie znalazłam.
Ona: Nocą szukałam na moim posłaniu tego, którego kocham z głębi duszy. Szukałam go, lecz nie znalazłam!
Nocą na posłaniu szukam tego, którego kocha moje serce. Szukam, ale nie znajduję.
Na mym posłaniu pośród nocy szukałam tego, którego miłuje moja dusza. Szukałam go, ale nie znalazłam.
Вночі на моїм ліжку я шукала того, кого полюбила моя душа, я його шукала і його не знайшла, я закликала до нього, і він мене не почув.
W nocy szukałam na moim łożu tego, którego umiłowała moja dusza; szukałam go, ale go nie znalazłam.
”Nocami na swym łożu szukałam tego, którego umiłowała moja dusza. Szukałam go, lecz nie znalazłam.