Porównanie tłumaczeń Am 3:15

I zburzę pałac zimowy wraz z pałacem letnim; i runą pałace z kości słoniowej, i skończą się wspaniałe domy* ** – oświadczenie JHWH.[*domy wspaniałe, רַּבִים ּבָּתִים , być może: hebanowe domy, ּבָתֵי הָבְנים BHS.][**110 22:39; 290 5:8; 300 36:22]
Zburzę pałac zimowy wraz z pałacem letnim! Runą pałace z kości słoniowej i skończą się wspaniałe domy[38] oświadcza PAN.
I zburzę dom zimowy i dom letni, zginą domy z kości słoniowej i dla wielkich domów nastanie koniec, mówi PAN.
I uderzę dom zimy o dom lata, a zginą domy z kości słoniowych, a domy zacne koniec wezmą, mówi Pan.
I porażę dom zimny z domem letnym, a zginą domy z kości słoniowej i będą rozwalone domy mnogie, mówi PAN.
Zburzę zarówno dom zimowy, jak i letni; zniszczeją domy z kości słoniowej i rozwalone zostaną domy z hebanu - wyrocznia Pana.
Rozwalę pałac zimowy wraz z pałacem letnim; i runą pałace z kości słoniowej, a dla domów hebanowych nastanie kres - mówi Pan.
Rozwalę dom zimowy razem z domem letnim, Runą domy z kości słoniowej i upadną domy okazałe − wyrocznia PANA.
Zburzę pałac zimowy i letni, zniszczę komnaty zdobione kością słoniową i runą wielkie pałace- wyrocznia PANA.
Zburzę pałac zimowy i letni, rozpadną się domy zdobione kością słoniową i znikną wielkie budowle - mówi Jahwe.
Я введу замішання в дім з колонадами на літний дім, і пропадуть слоневі доми, і додані будуть інші численні доми, говорить Господь.
Roztrącę zimowy pałac razem z pałacem letnim; znikną pałace z kości słoniowej i nadejdzie koniec dla licznych domów – mówi WIEKUISTY.
I uderzę dom letni wraz z domem zimowymʼ. ” ʼI poginą domy z kości słoniowej, i przestanie istnieć wiele domówʼ – brzmi wypowiedź Jehowy”.