Porównanie tłumaczeń 2Krn 3:4

Przedsionek z przodu długości, z przodu szerokości domu: łokci dwadzieścia; wysokość: łokci dwadzieścia* – i pokrył go od wewnątrz czystym złotem.[*łokci, po em. אַּמֹות , zob. BHS, tj. 9 m; wg MT: sto dwadzieścia, וְהַּגֹבַּה מֵאָה וְעֶׂשְרִים , podobnie w G, καὶ ὕψος πήχεων ἑκατὸν εἴκοσι, w tym jednak wypadku nie wiadomo, o jakie jednostki chodzi. Możliwe, że doszło do metatezy: אַּמֹות na מֵאֹות .]
Przedsionek z przodu świątyni, stosownie do jej szerokości: dwadzieścia łokci;[22] wysokość: dwadzieścia łokci.[23] Wnętrze polecił wyłożyć czystym złotem.
Przedsionek zaś, który był przed domem i odpowiadał jego szerokości, miał dwadzieścia łokci długości i sto dwadzieścia łokci wysokości. Wewnątrz pokrył go szczerym złotem.
Przysionek zasię, który był przed oną długością i przed szerokością domu, był na dwadzieścia łokci, a na wzwyż sto i dwadzieścia łokci; który obłożył wewnątrz szczerem złotem.
A sień na przodku, która się rozciągała wzdłuż według miary szerokości domu, na dwadzieścia łokiet, a wysokość była sto dwadzieścia łokiet; i ozłocił ji wewnątrz szczerym złotem.
Sień, która była przed główną budowlą świątyni, miała szerokości dziesięć, a długości stosownie do szerokości świątyni - dwadzieścia łokci, wysokości zaś - trzydzieści łokci. Wewnątrz pokryto ją czystym złotem.
Przedsionek z przodu świątyni miał dwadzieścia łokci długości odpowiednio do szerokości świątyni, wysokości zaś dwadzieścia łokci; od wewnątrz wyłożył go szczerym złotem.
Przedsionek, który był z przodu, miał taką długość, jak szeroki był dom – dwadzieścia łokci, wysokość – sto dwadzieścia łokci. A wnętrze wyłożył czystym złotem.
Przedsionek rozciągał się na całą szerokość domu, czyli miał dwadzieścia łokci. Był wysoki na sto dwadzieścia łokci. Od wewnątrz pokryto go szczerym złotem.
Przedsionek natomiast, który się znajdował przed Świątynią i odpowiadał szerokości Domu [Bożego], miał szerokości dwadzieścia łokci, sto dwadzieścia łokci wysokości, a wnętrze jego pokrył [Salomon] czystym złotem.
І притвір перед лицем дому, довжина по лиці ширини дому - двадцять ліктів і висота сто двадцять ліктів. І позолотив його всередині чистим золотом.
zaś Przedsionek, który był z przodu owej długości i z przodu szerokości domu miał dwadzieścia łokci; jego wyniesienie to sto dwadzieścia łokci; a od wewnątrz wyłożył go szczerym złotem.
Portyk zaś, który był z przodu, wzdłuż szerokości domu, miał dwadzieścia łokci długości, a jego wysokość – sto dwadzieścia; i pokrył go wewnątrz szczerym złotem.