Porównanie tłumaczeń Ez 45:2

Z niego będzie wydzielone na miejsce święte* pięćset łokci na pięćset łokci czworoboku dookoła, z pięćdziesięcioma łokciami wolnej przestrzeni wokoło.**[*miejsce święte, הַּקֹדֶׁש (haqqodesz).][**Tj. ok. 265 m z pasem wolnej przestrzeni ok. 26,5 m.]
Z niego na świątynię przeznaczycie kwadratową działkę o wymiarach pięćset na pięćset łokci, otoczoną pasem wolnej przestrzeni o szerokości pięćdziesięciu łokci.[195]
Z tego będzie kwadrat na świątynię pięćset prętów długości na pięćset szerokości dokoła; a wokół niego będzie wolna przestrzeń na pięćdziesiąt łokci.
Z niego będzie miejsce święte na pięć set wdłuż, i na pięć set wszerz, czworograniaste w około; a niech ma pięćdziesiąt łokci wolnego placu w około.
A będzie z każdej strony poświęcone pięć set a pięć set na cztery strony wokoło, a pięćdziesiąt łokci na przedmieście jego wokoło.
Z tego należeć będzie do przybytku kwadrat wielkości pięćset na pięćset łokci dokoła, a na pięćdziesiąt [łokci] dokoła będzie wolna przestrzeń.
Z niego będzie przeznaczone na miejsce święte pięćset łokci wzdłuż i pięćset łokci wszerz, w czworoboku, z pięćdziesięcioma łokciami wolnej przestrzeni wokoło.
Z niego wydzielicie na Miejsce Święte kwadrat wokoło pięćset na pięćset trzcin. Wokół niego będzie wolna przestrzeń: pięćdziesiąt łokci na pięćdziesiąt.
Wydzielicie z niej kwadrat na świątynię o boku pięćset łokci. W środku będzie kwadrat wolnej przestrzeni o boku pięćdziesięciu łokci.
Z tego kwadrat, pięćset [łokci] na pięćset wokoło, będzie [przeznaczony] na sanktuarium. Dokoła niego będzie przestrzeń wolna na pięćdziesiąt łokci.
І з цього буде пятьсот на пятьсот на освячення, чотирокутник довкруги, і його межа пятдесять ліктів довкруги.
Z tego przypadnie dla Świątyni pięćset na pięćset, dookoła, w czworoboku; i niech ma po pięćdziesiąt łokci wolnej przestrzeni po wszystkich stronach.
Z tego na święte miejsce przypadnie pięćset na pięćset, stanowiące wokoło kwadrat; z każdej zaś strony będzie mieć pięćdziesiąt łokci jako pastwisko.