Porównanie tłumaczeń Ez 20:36

podobnie jak procesowałem się z waszymi ojcami na pustyni ziemi egipskiej, tak będę procesował się z wami – oświadczenie Pana JHWH.
Tak sądziłem się z waszymi ojcami, na pustyni, w pobliżu Egiptu. Z wami będzie podobnie — oświadcza Wszechmocny PAN. —
Jak sądziłem waszych ojców na pustyni ziemi Egiptu, tak was będę sądzić, mówi Pan BÓG;
Jakom się sądził z ojcami waszymi na puszczy ziemi Egipskiej, tak się z wami sądzić będę, mówi panujący Pan;
Jakom się sądem rozpierał przeciw ojcom waszym na puszczy ziemi Egipskiej, tak was sądzić będę, mówi PAN Bóg.
Podobnie jak sądziłem waszych przodków na pustyni ziemi egipskiej, tak i was sądzić będę - wyrocznia Pana Boga.
Jak procesowałem się z waszymi ojcami na pustyni ziemi egipskiej, tak będę się z wami procesował - mówi Wszechmocny Pan.
jak sądziłem waszych ojców na pustyni ziemi egipskiej, tak będę was sądził – wyrocznia Pana BOGA.
Jak sądziłem waszych przodków na pustyni ziemi egipskiej, tak będę sądził i was - wyrocznia PANA BOGA.
Jak wiodłem spór z ojcami waszymi na pustyni kraju egipskiego, tak będę się prawował z wami - wyrocznia Pana, Jahwe.
Так як Я розсудився з вашими батьками в пустині єгипетскої землі, так судитиму вас, говорить Господь.
Jak się rozprawiłem z waszymi ojcami na pustyni ziemi Micraim – tak też się rozprawie z wami, mówi Pan, WIEKUISTY.
” ʼJak się sądziłem z waszymi praojcami na pustkowiu ziemi egipskiej, tak będę się sądził z wamiʼ – brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy.