Porównanie tłumaczeń Ps 53:6

Tam obleciał ich strach, (Gdzie) strachu nie było, Gdyż Bóg rozrzucił kości oblegających ciebie – Zawstydziłeś ich, bo Bóg nimi wzgardził.
Ale dopadnie ich strach, Choć się wcześniej nie bali, Gdyż Bóg już rozrzucił kości oblegających ciebie — Zawstydziłeś ich, bo Bóg nimi pogardził.
Któż ześle z Syjonu zbawienie Izraelowi? Gdy Bóg odwróci niewolę swego ludu, Jakub się rozraduje i rozweseli się Izrael.
Tam się bardzo ulękną, gdzie niemasz strachu; albowiem Bóg rozproszy kości tych, którzy cię oblegli; ty ich pohańbisz, bo ich Bóg wzgardzi. Któż da z Syonu wybawienie Izraelowi? Gdy Bóg przywróci z więzienia lud swój, rozraduje się Jakób, rozweseli się Izrael.
Boga nie wzywali, tam drżeli od bojaźni, gdzie nie było strachu. Abowiem BÓG rozsypał kości tych, którzy się ludziom podobają, pohańbieni są, bo je Bóg wzgardził.
Tam zadrżeli ze strachu, gdzie strachu nie było, albowiem Bóg rozproszył kości tych, co cię oblegli; okryli się wstydem, bo Bóg ich odrzucił.
Tam ogarnie ich strach, jakiego dotąd nie było; Bóg bowiem rozproszy kości oblegających cię, Ty ich zawstydzisz, bo Bóg wzgardził nimi.
Wtedy się bardzo przerazili tam, gdzie nie było strachu, bo Bóg rozproszył kości tych, którzy cię oblegali. Okryli się hańbą, bo Bóg nimi wzgardził.
Tam się trwożyli, gdzie nie było powodu do trwogi, gdyż Bóg rozproszył kości tych, co cię oblegali. Doznali wstydu, bo Bóg nimi wzgardził.
Struchleją przeto z przerażenia, choć nie będzie powodu do przerażenia. Bóg bowiem rozproszy kości tych, którzy cię oblegają; wstydem się okryją, gdyż Bóg ich odrzuci.
Бо ось Бог мені помагає, і Господь заступник моєї душі.
Zatrwożyli się trwogą tam, gdzie nie było trwogi; gdyż Pan rozproszył kości tych, którzy cię oblegali; pohańbiłeś ich, ponieważ Bóg nimi wzgardził.
Oby nadeszło z Syjonu wspaniałe wybawienie Izraela! Gdy Jehowa znowu będzie zbierał pojmanych ze swego ludu, niech się raduje Jakub, niech się weseli Izrael.