Porównanie tłumaczeń 2Sm 5:1

Potem przyszły do Dawida do Hebronu wszystkie plemiona* Izraela i przemówiły** tymi słowy: Oto jesteśmy twoją kością i twoim ciałem.***[*plemiona, ׁשְבָטִים , może ozn. przedstawicieli plemion, por. 100 7:7.][**Brak w 4QSam a.][***jesteśmy twoją kością i twoim ciałem, עַצְמְָךּובְׂשָרְָך אֲנָחְנּו : idiom: jesteśmy spokrewnieni, zob. 10 29:14; 100 19:13.]
Potem zjawili się u Dawida w Hebronie przedstawiciele wszystkich plemion Izraela i powiedzieli: Jesteśmy ze sobą spokrewnieni.[50]
Wtedy wszystkie pokolenia Izraela zeszły się u Dawida w Hebronie i powiedziały: Oto jesteśmy twoją kością i twoim ciałem.
Zeszły się tedy wszystkie pokolenia Izraelskie do Dawida do Hebronu, i rzekły, mówiąc: Oto, my jesteśmy kość twoja i ciało twoje.
I przyszły wszytkie pokolenia Izraelskie do Dawida do Hebron, mówiąc: Oto my jesteśmy kość twoja i ciało twoje.
Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: Oto myśmy kości twoje i ciało.
Potem zeszły się wszystkie plemiona izraelskie u Dawida w Hebronie i rzekły: Otośmy kość twoja i ciało twoje.
Wszystkie plemiona Izraela przyszły do Dawida do Hebronu i oświadczyły: Jesteśmy twoją kością i twoim ciałem!
Wszystkie plemiona Izraela przybyły do Dawida do Hebronu i tak mu powiedziały: „Oto my jesteśmy twoimi kośćmi i twoim ciałem.
Wszystkie pokolenia Izraela udały się do Dawida do Chebronu i powiedziały: - Oto my jesteśmy twoją kością i ciałem twoim.
І приходять всі ізраїльські племена до Давида до Хеврона і сказали йому: Ось ми твої кості і твоє тіло.
A do Dawida, do Hebronu, zeszły się wszystkie pokolenia Israela oraz oświadczyły, mówiąc: Oto jesteśmy; przecież myśmy twoje ciało i kość!
Po jakimś czasie wszystkie plemiona Izraela przyszły do Dawida do Hebronu i powiedziały: ”Oto jesteśmy twoją kością i twoim ciałem.