Porównanie tłumaczeń 1Krl 7:15

Odlał z miedzi dwie kolumny; jedna kolumna mierzyła osiemnaście łokci* wysokości i sznur dwunastu łokci** opasywał kolumnę drugą.***[*Tj. 8,1 m.][**Tj. 5,4 m.][***140 3:15-17]
Odlał dwie kolumny z brązu. Każda kolumna mierzyła osiemnaście łokci[65] wysokości i dwanaście łokci[66] w obwodzie.
Odlał dwie kolumny z brązu — jedna kolumna miała osiemnaście łokci wysokości, a jej obwód wynosił dwanaście łokci. Taka sama była druga kolumna.
Naprzód ulał dwa słupy miedziane; osimnaście łokci było wzwyż słupa jednego, a w okrąg dwanaście łokci; takiż był i drugi słup.
I urobił dwa słupy miedziane, jeden słup na ośmnaście łokci wzwyż, a sznur na dwanaście łokiet opasował obadwa słupy.
A zatem odlał dwie kolumny z brązu. Jedna kolumna miała osiemnaście łokci wysokości, a dwanaście łokci obwodu, [tyleż] i druga kolumna.
Ulał mianowicie dwie kolumny z brązu; jedna kolumna miała osiemnaście łokci wysokości, a każda kolumna miała w obwodzie dwanaście łokci.
Odlał dwie kolumny z brązu. Każda z kolumn miała osiemnaście łokci wysokości i dwanaście w obwodzie.
Odlał zatem dwie kolumny z brązu. Jedna kolumna miała osiemnaście łokci wysokości i dwanaście łokci obwodu. Taka sama była druga kolumna.
Odlał dwie kolumny z brązu. Jedna kolumna miała osiemnaście łokci wysokości, a obwód [jej] wynosił dwanaście łokci. Taka sama była druga kolumna.
І це діло мехонотів, злучені вони з собою, і злучені з виступами.
Ulał mianowicie dwie kolumny z miedzi; jedna kolumna była wysokości osiemnastu łokci, a sznur obejmował każdą kolumnę na dwanaście łokci.
I odlał dwie miedziane kolumny; wysokość każdej kolumny wynosiła osiemnaście łokci, a każda z tych dwóch kolumn mierzona w obwodzie miała dwanaście łokci.