Porównanie tłumaczeń Ps 10:4

Bezbożny z wyniosłością na twarzy: Nie będzie dochodził!* Nie ma Boga!** – (Oto) cała jego roztropność.[*Nie będzie dochodził (Bóg), lub: Nie dochodzi (bezbożny).][**230 14:1; 230 53:2]
Wyniośle powtarza: Bóg? On nie istnieje. Nie będzie dochodził.[28] Oto cała mądrość! — Taka mu przewodzi.
Niegodziwy przez pychę, którą po sobie pokazuje, nie szuka Boga; całe jego myślenie to że nie ma Boga.
Niepobożny dla pychy, którą po sobie pokazuje, nie pyta się o Boga; wszystka myśl jego, że niemasz Boga.
Rozgniewał PANA grzesznik, według wielkości gniewu swego nie będzie szukał.
W pysze swojej powiada występny: Nie pomści; nie ma Boga - oto jest całe jego myślenie.
Bezbożny myśli w pysze swojej: Nie będzie dochodził... Nie ma Boga. Oto całe rozumowanie jego.
Myśli bezbożny pełen pychy: Nie będzie karał! Nie ma Boga! Oto całe jego myślenie.
Bezbożny mówi w swej pysze: „Jego gniew nie skarci! Nie ma Boga!”.
Bezbożny w swej zuchwałości okazuje Jahwe wzgardę: ”Nie będzie karał! Nie ma Boga!” - to całe jego rozumowanie.
Господь у свому святому храмі. Господь - його престіл на небі. Його очі споглядають на бідного, його повіки досліджують людських синів.
Niegodziwy w wyniosłości swojego ducha powiada: Nie ma Boga, On nie karci – takie są wszystkie jego myśli.
Niegodziwiec w zarozumialstwie swym nie podejmuje poszukiwań; wszystkie jego myśli to: ”Nie ma Boga”.