Porównanie tłumaczeń 2Sm 22:7

W mojej niedoli wzywałem JHWH, wołałem do mojego Boga,* (a On) usłyszał mój głos ze swojej świątyni** i moje wołanie (doszło)*** do Jego uszu.[*230 3:5; 230 118:5; 230 120:1; 310 3:55][**230 11:4; 400 1:2-3][***230 18:7 dod.: przyszło przed Jego oblicze, לְפָנָיוּתָבֹוא .]
Lecz w tej niedoli zawezwałem PANA, Zacząłem wołać do mojego Boga, A On usłyszał ze swojego przybytku, Dotarł do Niego mój krzyk.
W moim utrapieniu wzywałem PANA i wołałem do mojego Boga. Ze swojej świątyni usłyszał mój głos, a moje wołanie dotarło do jego uszu.
W utrapieniu mojem wzywałem Pana, a do Boga mego wołałem, i wysłuchał z kościoła swego głos mój, a wołanie moje przyszło do uszów jego.
W utrapieniu moim będę wzywał PANA i zawołam do Boga mego, a wysłucha z kościoła swego głos mój, a wołanie moje przyjdzie do uszu jego.
W moim utrapieniu wzywam Pana i wołam do mojego Boga. Usłyszał On głos mój ze swojej świątyni, a krzyk mój dotarł do Jego uszu.
Gdy jestem w niedoli, wzywam Pana I Boga mojego wzywam, A On wysłuchuje z świątyni swojej głosu mojego I wołanie moje dociera do uszu jego.
W moim nieszczęściu wzywałem PANA, do mego Boga wołałem o pomoc. Wysłuchał mego głosu ze swojej świątyni, krzyk mój dotarł do Jego uszu.
W moim ucisku wołałem do PANA, do mego Boga wołałem o pomoc, a On mnie usłyszał w swojej świątyni, moje błaganie dosięgło Jego uszu.
W moim ucisku wzywałem Jahwe, wzywałem pomocy u mego Boga. Ze świątyni głos mój usłyszał, mój krzyk dotarł do Jego uszu.
Коли буду пригніченим закличу до Господа і закличу до мого Бога. І Він вислухає мій голос з свого храму, і мій крик в його ухах.
Lecz w mej niedoli wzywałem WIEKUISTEGO i wołałem do mojego Boga. Ze Swego Przybytku wysłuchał mojego głosu i me wołanie doszło do Jego uszu.
W udręce swej wzywałem Jehowę i do Boga mego wolałem. Wtedy ze swej świątyni usłyszał mój głosi moje wołanie o pomoc, dochodzące do jego uszu.