Porównanie tłumaczeń 2Krn 12:16

Gdy Rechabeam spoczął ze swoimi ojcami, został pochowany w Mieście Dawida, a władzę po nim objął Abiasz,* jego syn.**[*Abiasz, אֲבִּיָה , czyli: moim ojcem jest JHWH; zob. אֲבִּיָם , czyli: moim ojcem jest Jam (bóstwo kan.), 110 14:31;110 15:1, 7, 8.][**110 14:29-31]
Gdy Rechabam spoczął ze swoimi ojcami, został pochowany w Mieście Dawida, a władzę królewską po nim objął jego syn Abiasz.
Potem Roboam zasnął ze swoimi ojcami i został pogrzebany w mieście Dawida, a jego syn Abiasz królował w jego miejsce.
I zasnął Roboam z ojcami swymi, i pochowan jest w mieście Dawidowem, a królował Abijasz, syn jego, miasto niego.
I zasnął Roboam z ojcy swemi, i pogrzebion jest w Mieście Dawid, i królował Abia, syn jego, miasto niego.
Potem spoczął Roboam ze swoimi przodkami i został pochowany w Mieście Dawidowym, a syn jego, Abiasz, został w jego miejsce królem.
I spoczął Rechabeam ze swoimi ojcami i został pochowany w Mieście, Dawida, władzę zaś królewską po nim objął Abiasz, jego syn.
Spoczął Roboam przy swoich przodkach i został pochowany w Mieście Dawida, a królem po nim został Abiasz, jego syn.
Kiedy Roboam spoczął przy swoich przodkach, został pochowany w Mieście Dawida. Władzę królewską objął po nim jego syn Abiasz.
Zasnął [wreszcie] Roboam z ojcami swymi i został pochowany w Mieście Dawidowym, a rządy po nim objął jego syn, Abia.
І Ровоам помер і його поховано з його батьками і його поховано в місті Давида, і замість нього зацарював Авія його син.
I Rehabeam zasnął z swoimi przodkami, i został pochowany w mieście Dawida. Zaś zamiast niego królował jego syn Abija.
W końcu Rechoboam spoczął ze swymi praojcami i został pogrzebany w Mieście Dawidowym; a w jego miejsce zaczął panować Abijasz, jego syn.