Porównanie tłumaczeń Hi 22:12

Czy Bóg nie jest na wysokościach niebios? Spójrz na najwyższe gwiazdy, że są wysoko!
Czyż Bóg nie mieszka wysoko na niebie? Spójrz na najwyższe gwiazdy — prawda, że wysoko?
Czy Bóg nie jest na wysokości niebios? Spójrz na najwyższe gwiazdy, jakże są wysoko!
Mówisz: Izali Bóg nie jest na wysokości niebios? Spojrzyj proszę na wierzch gwiazd, jako są wysokie.
Aza nie myślisz, iż Bóg wyższy jest niż niebo i nad wierzch gwiazd wywyższa się?
Czyż Bóg nie wyższy od nieba? Patrz w niebo! Jak gwiazdy wysoko!
Czy Bóg nie jest w górze na niebie? Spójrz na najwyższe gwiazdy, jak są wysoko!
Czy Bóg nie jest ponad wysokością niebios? Spójrz na najdalsze gwiazdy, jak są wysoko!
Czyż nie ma Boga wysoko w niebie? On spogląda na dalekie, bardzo odległe gwiazdy.
Czy Bóg nie jest na wysokościach niebios? Z nieba patrzy na gwiazdy, jakże są wysoko.
Чи не бачить Той, що живе у високих, Який впокорює тих, що гордовито підносяться?
Mówisz: Czy Bóg nie jest wysoko, w niebiosach? Spójrz na czoło gwiazd, jak są niedościgłe.
Czyż Bóg nie jest wysokością nieba? Zobacz też ogół gwiazd, że są wysoko.