Porównanie tłumaczeń Iz 38:13

Byłem pogodzony* do rana, jak lew, tak miażdży wszystkie moje kości; z dnia na noc położyłeś mi kres.[*Byłem pogodzony, ׁשִּוִיתִי (sziwwiti), zob. Ps 131 :2: (1) em. na: wołałem o pomoc, ׁשִּוַעְּתִי , l. (2) byłem zniszczony, od ׁשֹוא ; (3) wg 1QIsa a : שפותי , czyli: byłem pogodzony (ׁשָפֹותִי), zostałem zniszczony (ׂשַּפֹותִי), 290 38:13L.]
Godziłem się z tym[226] do rana, bo zmiażdżyłeś me kości jak lew — z dnia na dzień położyłeś mi kres.
Rozmyślałem sobie o poranku, że jak lew on zmiażdży wszystkie moje kości. Dziś, zanim noc nadejdzie, wykończysz mnie.
Rozmyślałem sobie z poranku, że jako lew potrze wszystkie kości moje, dziś, pierwej niż noc nadejdzie, dokonasz mię.
Miałem nadzieję aż do zarania, jako lew tak połamał wszytkie kości moje: od zarania aż do wieczora dokonasz mię.
Krzyczę aż do rana. On kruszy jak lew wszystkie me kości: za dzień lub dwa skończysz ze mną.
Wołałem o pomoc aż do rana, jak lew, tak miażdżył wszystkie moje kości; poniechałeś mnie tak w dzień, jak w nocy.
Wołałem o pomoc aż do rana, jak lew miażdżył wszystkie moje kości. Już dziś, nim noc nadejdzie, kres mi wyznaczysz.
Myślałem: Nie ujrzę już PANA na ziemi żyjących. Już nie zobaczę nikogo spośród mieszkańców świata.
Aż od świtu wołałem o pomoc. Jak lew - wszystkie me kości druzgocze. (Od brzasku dnia aż do nocy do kresu mnie przybliża).
аж до ранку як левові. Так він розбив мої кості, бо від дня аж до ночі я був переданий.
Wołałem do rana jak lew – bo tak gruchotał wszystkie moje kości; a dziś, zanim nadejdzie noc, to mi dokonasz.
Uspokajałem się aż do rana. On łamie jak lew wszystkie moje kości; wydajesz mnie od świtu aż do nocy.