Porównanie tłumaczeń Ez 7:2

A ty, synu człowieczy, mów: Tak mówi Pan JHWH do ziemi Izraela: Nadszedł kres! Kres dla czterech krańców ziemi!*[*290 11:12]
Przemów, synu człowieczy: Tak mówi Wszechmocny PAN do ziemi Izraela: Nadszedł kres! Nadszedł kres dla czterech krańców tej ziemi!
Synu człowieczy, tak mówi Pan BÓG do ziemi Izraela: Koniec, koniec nadszedł dla wszystkich czterech stron ziemi.
Słuchaj ty, synu człowieczy: Tak mówi panujący Pan o ziemi Izraelskiej: Koniec, koniec przyszedł na wszystkie cztery strony ziemi.
A ty, synu człowieczy, to mówi PAN Bóg ziemi Izraelowej: Koniec przyszedł! Przyszedł koniec na cztery strony ziemie!
Ty zaś, synu człowieczy, powiedz: Tak mówi Pan Bóg do ziemi izraelskiej: Koniec, koniec nadchodzi dla czterech krańców ziemi.
A ty, synu człowieczy, mów: Tak mówi Wszechmocny Pan do ziemi izraelskiej: Nadszedł kres, kres dla czterech krańców ziemi!
Ty zaś, synu człowieczy, głoś: Tak mówi Pan BÓG do ziemi izraelskiej: Nadszedł koniec. Koniec na cztery krańce kraju.
„Ty więc, synu człowieczy, głoś: Tak mówi PAN BÓG do ziemi izraelskiej. Nadszedł koniec. Koniec dla całego kraju.
- Ty tedy, synu człowieczy, [głoś]: Tak mówi Pan, Jahwe, ziemi izraelskiej: Nadszedł kres! Kres na cztery krańce kraju.
І ти, людський сину, скажи: Так говорить Господь землі Ізраїля: Приходить кінець, приходить кінець на чотири кінці землі.
Zaś tobie, synu człowieka, tak mówi Pan, WIEKUISTY, do ziemi Israela: Kres! Oto nadszedł kres dla czterech krańców tej ziemi!
”A jeśli chodzi o ciebie, synu człowieczy, oto, co Wszechwładny Pan, Jehowa, rzekł do ziemi izraelskiej: ʼKoniec, koniec przyszedł na cztery krańce tego kraju.