Porównanie tłumaczeń 1Krl 7:23

Wykonał też morze.* (Było ono) odlane, dziesięć łokci** od jego krawędzi do krawędzi, okrągłe dookoła, i pięciu łokci*** wysokości, a sznur trzydziestu łokci**** obwodził je dookoła.[*140 4:2-5][**Tj. 4,5 m.][***Tj. 2,25 m.][****Tj. 13,5 m.]
Potem wykonał kadź zwaną morzem. Był to odlew w kształcie półkuli o średnicy dziesięciu łokci,[73] wysokości pięciu łokci[74] i o obwodzie trzydziestu.[75]
Wykonał też odlewane morze na dziesięć łokci od brzegu do brzegu. Było ono idealnie okrągłe, miało pięć łokci wysokości i trzydzieści łokci obwodu.
Przytem uczynił morze odlewane na dziesięć łokci od jednego brzegu do drugiego brzegu, okrągłe w około; a na pięć łokci była wysokość jego, a okrąg jego na trzydzieści łokci w około.
Uczynił też morze lane na dziesięci łokiet od brzegu aż do brzegu, okrągłe wokoło, na piąci łokiet wysokość jego, a sznurek na trzydzieści łokiet opasował je wokoło.
Następnie sporządził odlew ”morza” o średnicy dziesięciu łokci, okrągłego, o wysokości pięciu łokci i o obwodzie trzydziestu łokci.
Sporządził też kadź odlewną wyobrażającą morze, okrągłą, długości dziesięciu łokci od krawędzi do krawędzi; pięć łokci wynosiła jej wysokość na krawędzi, obwód zaś jej wynosił trzydzieści łokci.
Następnie wykonał odlew morza, który miał dziesięć łokci od jednego brzegu do drugiego, o okrągłym kształcie. Jego wysokość wynosiła pięć łokci, a obwód trzydzieści.
Wykonał potem „morze” - okrągły zbiornik o średnicy dziesięciu łokci, licząc od krawędzi do krawędzi, o wysokości pięciu łokci i obwodzie trzydziestu łokci.
[Następnie] wykonał [w formie] odlewu morze o średnicy dziesięciu łokci. Było [ono] idealnie okrągłe i miało pięć łokci wysokości oraz trzydzieści łokci obwodu.
Так він зробив всіх десять мехонотів, всіх за одним порядком і однією мірою.
Nadto uczynił odlewany, zaokrąglony Wodozbiór. Od jednego brzegu do drugiego było dziesięć łokci; jego wysokość była wkoło na pięć łokci, a sznur obejmował go dookoła na trzydzieści łokci.
I przystąpił do wykonania lanego morza, mającego dziesięć łokci od jednej krawędzi do drugiej krawędzi, okrągłego dookoła; a jego wysokość wynosiła pięć łokci i trzeba było sznura długości trzydziestu łokci, żeby je opasać dookoła.