Porównanie tłumaczeń Ez 27:6

Z dębów z Baszanu zrobili twoje wiosła, twój pokład zrobili z kości słoniowej,* z drewna bukszpanu** z wysp Kitim.***[*zrobili z kości słoniowej, עָׂשּו־ׁשֵן : dit.? BHS.][**z drewna bukszpanu, ּבַת־אֲׁשֻרִים : em. na: z cyprysów, ּבִתְאַּׁשֻרִים , 330 27:6L.][***Lub: z wybrzeży Cypru.]
Z dębów Baszanu wykonali twe stery,[114] a pokład z cypryjskich cyprysów[115] ozdobili kością słoniową.
Z dębów Baszanu wykonywali twoje wiosła, urobili twoje ławy z kości słoniowych i bukszpanu z wysp Kittim.
Z dębów Basańskich czynili wiosła twoje, ławy twoje urobili z kości słoniowych i z bukszpanu z wysep Cytymskich.
Dęby z Basan ciosali na wiosła twoje, okrętowych ławek naczynili tobie z słoniowej kości Indyjskiej, a komory z wysep Włoskich.
Z dębów Baszanu wykonano ci wiosła, pokład twój ozdobiono kością słoniową, wykładaną w drzewie cedrowym z wysp kittejskich.
Twoje wiosła zrobili z dębowego drzewa Baszanu; twój pokład wyłożono kością słoniową w oprawie z drzewa cyprysowego z wysp Kittyjczyków.
Z dębów Baszanu zrobiono twoje wiosła. Twój pomost wykonano z kości słoniowej, ułożonej w bukszpanie z wysp Kittim.
z dębów Baszanu zrobiono twoje wiosła, a kajuty ozdobiono kością słoniową i bukszpanem z wysp Kittim.
Wiosła twoje wykonano z dębów Baszanu. Pokład twój ozdobiono kością słoniową, [wykładaną] w cedrze z wysp Kittim.
З васанітиди зробили твої весла, твоє священне зробили з слонової кости, затишні доми з островів хеттіїв.
Twoje wiosła zrobili z dębów Baszanu, a twój pokład urobili z kości słoniowej i bukszpanu z kittejskich wybrzeży.
Z okazałych drzew Baszanu zrobili twe wiosła. Twą część dziobową wykonali z kości słoniowej osadzonej w drewnie cyprysowym z wysp Kittim.