Porównanie tłumaczeń Ezd 4:8

(Także) Rechum, kanclerz,* i Szimszaj, sekretarz, napisali jedno pismo** przeciw Jerozolimie do Artachszasta, króla, tej treści:[*kanclerz, aram. ּבְעֵל־טְעֵם (be‘el-te‘em), 150 4:8L.][**Świątynia została ukończona w 516 r. p. Chr., za panowania Dariusza. List ten dotyczy odbudowy murów miasta, czyli okresu późniejszego. Przytoczony jest tutaj jako przykład sąsiedzkiego sprzeciwu.]
Także kanclerz Rechum i sekretarz Szimszaj napisali do Artachszasta, króla Persji, pismo przeciw Jerozolimie. Miało ono następującą treść:
Kanclerz Rechum i pisarz Szimszaj napisali do króla Artakserksesa list przeciwko Jerozolimie następującej treści:
Rechum kanclerz, i Symsaj pisarz napisali list jeden przeciwko Jeruzalemowi do Artakserksesa króla w ten sposób:
Reum Beelteem i Samsaj pisarz napisali list jeden o Jeruzalem do Artakserksa króla takowy:
Komendant Rechum i pisarz Szimszaj napisali do króla Artakserksesa przeciw Jerozolimie list tej treści:
A dowódca Rechum i sekretarz Szimszaj napisali do króla Artakserksesa przeciw Jeruzalemowi list tej treści:
Zarządca Rechum i sekretarz Szimszaj wystosowali do króla Artakserksesa następujący list w sprawie Jerozolimy.
Namiestnik Rechum i pisarz Szymszaj napisali do króla Artakserksesa przeciwko Jerozolimie list następującej treści:
Zarządca Rechum i pisarz Szimszaj skierowali do króla Artakserksesa list przeciwko Jeruzalem następującej treści:
Реум ваалтам (канцлер) і Самсай писар написали одного листа проти Єрусалиму Артасастові цареві.
Zaś raport do króla Artakserksesa, jako jeden list przeciwko Jeruszalaim, napisali: pan Rechum i pisarz Szimszaj.
Rechum, naczelny urzędnik rządowy, i Szimszaj, pisarz, napisali do króla Artakserksesa następujący list przeciwko Jerozolimie: